Çok Bilinen Dizili Fıstıklar Örgü Modeli TarifiSoğuk bir kış gecesinde içinizi ısıtacak dizili fıstıklar örgü modeli tarifini vereceğim. Dolgulu görünümü ile bebek ve bayan örgülerinde rahatlıkla kullanıldığını söyleyebilirim. Model tek ilmekle yapılıyor.

Aralarda 2 ilmek ters koydum. Modeli örmeye arka taraftan başlayın. 2 ilmek düz örüp bir ilmek örmeden atlatın. 2 ilmek düz örüp ipi ön tarafa alarak bir ilmek örmeden atlatın.

Ön tarafa geçince 2 ilmek ters örüp biri ilmek örmeden atlatın. 2 ilmek ters örüp bir ilmek örmeden atlatarak devam edin. Tekrara arka tarafa geçince 2 ilmek düz örün. Örmeden atlanan ilmeğe gelince önce ters örün sonra ipi şişe dolayın ve bir daha ilmeği ters örün.Sponsorlu Bağlantılar


İpi şişe dolayıp bir daha aynı ilmeği ters örün. Bu şekilde bir tane olan ilmek 5 tane olacak şekilde artacaktır. Aradaki 2 ilmeği düz örüp tekrar örmeden atlanan ilmeğe gelince 5 tane olacak şekilde örün.

Ön tarafta 2 ilmek ters örüp 5 taneye çıkan ilmekleri düz olarak örerek kesin. Aralardaki ikişer ilmeği ters örüp artırdığımız ilmekleri düz örerek kesin. Bundan sonrasında ilk başlangıçta yaptığımız işlemleri tekrarlamamız gerekiyor.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.