Çok Beğenilen Tığ İşi Tomurcuklu Yelek ve Şal Modeliİnce angora iple tığ ile yapılan tomurcuklu yelek ve şal modeline yer verdim. Mevsimlik olarak tercih edilen modeli örmek çok kolay. Model iki sıradan oluşmaktadır.

İlk olarak zincir çekip zincirin üzerine 7 tane üçlü tırabzan yapın. 8 zincir çekip dördüncü zincire batarak üçlü tırabzan yapıyoruz. Tırabzanları 7 tane oluncaya kadar devam ediyoruz. Aralarda 8 zincir çekip dördüncü zincire batarak öreceğiz. 

İkinci sıraya geçince 7 zincir çekip tam ortada kalan dördüncü zincire batın ve buradan bir ilmek uzatın. İpi dolayıp aynı yerden bir ilmek daha çıkartın. Her defasında ipi dolayarak 7 tane ilmek çıkartın. Ben dolguların iri görünmesini istediğim için 7 ilmek çıkarttım.Sponsorlu Bağlantılar


Bu kalınlığı kendiniz ayarlayabilirsiniz. Çıkarttığım bu ilmekleri iki aşamada toplayarak dolguyu tamamlıyoruz. 4 zincir çekip önceki zincir ile oluşturduğumuz deliğe batıp sıkı iğne örer gibi örüyoruz. Tekrar 4 zincir çekip sonraki tırabzanların tam ortasına batıp bir dolgu daha yapıyoruz. 

Bitiş kısmında dolguyu tamamlayıp 4 zincir çekin ve çift doladığımız ilmekleri örgünün sonuna batarak tırabzan yapıyoruz. Sonraki sıraya geçerken 4 zincir çekip hemen zincirin yanına bir tırabzan yapıyoruz. 

8 zincir çekip dolguların önce başındaki deliğe girip 3 tırabzan yapın. Dördüncü tırabzanı dolgunun tepesine yapın. Dolgunun sonundaki deliğe 3 tırabzan daha yaparak ilk sırayı tekrarlayın.

 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir