Çok Beğenilen Sıralı Başaklar Kolay Şiş Örgü ModeliSırayı çok kolay örülen ve çok beğenilen bir şiş örgü modeli alıyor. Özellikle bebek örgüleri için kolay modeller tercih ediliyor. Bende bu yüzden sizlere böyle kolay modeller hazırlıyorum. Sizi hiç sıkmayacak örmesi zevkli bir örgü modeli. Zevkli öreceğiniz için hemencecik bitecek bir örgü modeli oldu.

Model 3 ilmek ve katları ile yapılıyor. En son 2 tane kenar ilmeği ilave edin. İlk olarak örgünün arka sırasında bütün ilmekleri ters örerek örgüye başlıyoruz. Örgünün ön sırasına geçince önce kenar ilmeğini örmeden alın. Sonra bir ilmek düz olarak örün. Sonraki 2 ilmeği beraber düz örüp bir kez ipi şişe dolayın ve ilk ilmeği tekrar düz olarak örün. Devamındaki 3 ilmeği boş bırakıp düz olarak örelim. Diğer 3 ilmeğe model uygulayalım.Sponsorlu Bağlantılar


Bu 3 ilmeğin ilk ilmeğini düz olarak örüp sonraki 2 ilmeği beraber toplayıp bir kez ilmek artırın ve ilk ilmeği tekrar düz olarak örelim. Örgünün arka sırasında 2 ilmekten 3 tane çıkartılan ilmeklere gelince 2 ilmeği beraber ters örün. Sonraki 2 ilmeği tekrar ters olarak örün. Aradaki ilmekleri ters örerek devam edin. Ön sıraya geçince önceki sırada boş bırakılan ilmeklere model uygulayıp diğer ilmekleri düz olarak örelim. Bu şekilde her defasında modeli kaydırarak uygulayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.