Çok Beğenilen Mor ve Pembenin Uyumlu Olduğu Tığ Oya ModeliEn sevdiğim renklerden olan pembe ve mor renklerini içerdiği için çok beğenilen tığ oya yapımına yer verdim. Açık kahve tonlarında tek renk yazma kenarına böyle cıvıl cıvıl renkler kullanılarak çok şık bir tığ oya modeli elde edilmiş.

İlk olarak her zaman olduğu gibi önce yazma kenarına tığ battısını hazırlayın. Sonra yazma ile aynı renkle örgüye başlayın. Önce zincir çekip 2 boşluk atlayıp üçüncü boşluğa batın ve buradan yukarı doğru örerek bir tırabzan elde edin. Tekrar zincir çekip birleşim yerine pipirik yapın.

Tırabzanın ara boşluğuna sıkı iğne doldurarak aşağıya doğru inerek devam edin. Tekrar zincir çekerek aynı işlemi tekrarlayın. Bu şekilde tüm yazmanın etrafını dolanarak tamamlayın. Bundan sonra mor ve pembe renklerinin olduğu bölüme geçiyoruz.Sponsorlu Bağlantılar


Daha önce oluşturduğumuz dilimlerin üzerine çiçekler yapıyoruz. Bu sıra bir tane çiçek yaparken diğer dilimi boş bırakarak atlıyoruz. Sonrasında son sıraya geçiyoruz. Burada yazma ile aynı renkte olan iple örmeye başlıyoruz.

Burada çiçeklerin üzerine taç şeklinde sıralı ip koparılamayan kolay bölüme geçiyoruz. Bu tığ oya modelinde sadece çiçek motiflerinin olduğu dolgulu bölümlerde ip koparılarak örülüyor.

Diğer bölümlerde ip koparılmadan örüldüğü için oldukça kolay ilerliyor. Oya sandığım kanalının hazırlayıp anlatımını yaptığı bu şık tığ oya modelini yaparken zorlanmayacağınızı düşünüyorum.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir