Cıvıl Cıvıl Rengarenk Yapabileceğiniz Renkli Örgü ModelleriBugün cıvıl cıvıl rengarenk bebek örgü modellerini sizler için bir araya topladım. İster evde kalan ipleri değerlendirin ister sevdiğiniz renkleri derleyin. Özellikle bebek örgülerinde canlı renkler sıkça tercih edilir. İlk renkli örgü modeli çimen örgü modeli olacak.

Bu modele ağır bir görünüm vermek için ana rengi gri olarak seçtim. Üzerinin renkli kısımlarını kırmızı renk ile haki yeşili olarak kullandım. Çıtır bir model olduğu için bebek örgülerinde ve battaniye yapımında çok şirin duracaktır. Model 4 ilmek ve katları ile yapılıyor.

Ana renk ile bir sıra düz bir sıra ters örün. Sonraki sırada renk değiştirin. 3 ilmeği birlikte 3 tane olarak örün. Renkli bölüm bir sıradan oluşmaktadır. Sonra tekrar ana renge geçin.

İkinci renkli örgü modeli ise hem bebek örgüleri hem yetişkin örgüleri için kullanılabilir. Bu model özellikle battaniye yapımına çok yakışacaktır.

İki renk olarak yapmış olduğum bu modelin renkli bölümlerinde her sırada ayrı bir renk kullanabilirsiniz. Bu modelde ilmekler iki yana doğru açıldığı için örgü biraz toparlayabilir.

Bu modelin yapımında canlı renkler yerine pastel tonları da tercih edebilirsiniz. 6 ilmekle yapılan bir model. Dilerseniz ana renk bölümünde renkli ip kullanıp farklı bir tarz yakalayabilirsiniz.

Sıradaki renkli örgü modeli iri dalgalı görünümde bir örnek. Haroşa görünümlü bu örgü modelini aynı zamanda tek renk olarak kullanabilirsiniz.

Modeli hem iki renkli olarak hem 3 renkli olarak çalıştım. Resimler sizlere fikir verecektir. Modelin yapımında fazla renk kullanmayı düşünüyorsanız zıt renkleri tercih edin. Böylece örgü daha göz alıcı olacaktır.Sponsorlu Bağlantılar


Sırayı yapımı çok kolay bir model alıyor. Bu modelin yapımında gri ve kırmızının muhteşem uyumunu kullandım. Özellikle çok uğraşmadan kolayca bitecek örgü modeli arayanların tercih edeceği bir model oldu.

Sıradaki model rengarenk cıvıl cıvıl pastel tonlardan oluşan bir model. Bebek örgülerinde sıkça tercih edilen ve yumuşacık bir yapıya sahip olan bir örgü modeli.

Bu modelde renk geçişlerinde ters ilmek örerek örgüye şekli veriliyor. Aralarda atlanan ipler modelin kabartmalı ve şık görünmesini sağlıyor.

Özellikle bu model şirin ve kabartmalı görünümü nedeni ile beniz favori modelim oldu. Örmesi çok zevkli bir örgü modeli. İstediğiniz kadar renk ilave edebilirsiniz.

Son renkli örgü modeli kemer görünümlü bir örnek. Aralarda örülen renkli bölümler kabartmalı olduğu için kemer görünümünde bir model. Düz örgüleri hareketlendirmek için birkaç sıra bu modeli kullanabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir