Cıvıl Cıvıl Bebek Örgüleri İçin Renkli Başaklar ModeliBugün oldukça bilinen bir modeli birde benden dinleyeceksiniz. Bir izleyicim bu modeli bebek battaniyesi yapımında kullanacağı için benim anlatmamı rica etti. Rengarenk bir model olduğu için her türlü bebek örgüsünde kullanmanızı tavsiye ederim. 

Cıvıl cıvıl ve eğlenceli bir model olduğunu söyleyebilirim. Modelin ana rengi beyaz olarak kullanılıyor. Beyaz rengin üstüne 3 ayrı renkte ip kullandım. Bebek örgülerinde kullanılacağı için pastel tonları seçtim. Bu modeli yaparken 14 ilmek ve katlarını ayarlayıp 8 tane ilmek ilave etmelisiniz. Sponsorlu Bağlantılar


İlk olarak bir sıra ön yüzde düz bir sıra arka yüzde ters olarak ördüm. Sonra pembe renkli ipe geçtim. Kenar ilmeğini düz örüp iki ilmek örmeden atlatın. 2 ilmek düz örüp 2 ilmek tekrar örmeden atlatın. Arada 8 ilmek düz örüp 2 ilmek örmeden 2 ilmek düz 2 ilmek örmeden atlatarak devam edin.

Arka tarafta aynı ilmekleri örmeden atlatırken diğer ilmekleri düz olarak örün. Ön tarafta beyaz renge geçin. Kenar ilmeğini düz örüp sonraki iki ilmekle yanındaki ilmeğe yer değiştirip düz örün. Sonra diğer renkli ilmekle 2 ilmeğe yer değiştirip düz örün. 

Arka tarafta bütün ilmekleri ters örün. Ön tarafa geçince aynı pembe renk ile yaptıklarımızı diğer iki renk ile de yapın. Bu işlemi 3 rengi tamamlayıncaya kadar devam ettirin. Sonrasında aynı işlemi bu defa kaydırarak yapın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir