Çıtır Görünümlü İki Renkli Tığ Oya ModeliHemencecik örülen modelleri sevenlere güzel bir haberimiz var. İki renkli olarak yapılan sıralı çıtır tığ oyası modeline bayılacaksınız. Eminim ip koparmadan yapılan oya modelleri sizin de ilginizi çekiyordur. 

Hazırladığım oya modeli 3 sıradan meydana geliyor. Çok kısa zamanda örülen bu hoş model için tek renkli yazma kullandım. İlk olarak yazma ile aynı renkte tığ battısı yaptım. Birinci sırayı aynı iple devam edeceğiz. İlk olarak 5 zincir çekip aynı yere batın ve tırabzan yapın. Sonra örümcek yapmak için bir zincir çekin ve zinciri sıkıştırın.Sponsorlu Bağlantılar


İlmeği biraz uzatarak çekin ve ilmeğin içinden yeni bir ilmek çıkartıp örün. Yaptığımız bu örümceği fazla büyük yapmayın. İki tığ battısı sayıp üçüncüye batın ve buraya tekrar tırabzan yapın. Araya 2 zincir çekip aynı yere bir tırabzan daha yapın. Aralarına tekli örümcek yaparak tırabzanlar yapın.

İkinci sırada bu defa zıt renkte olan yeşil rengini kullanmayı tercih ettim. Yeşil renkli ipe geçince aynı ilk sırada olduğu gibi modeli tekrarlıyoruz. İlk başlangıçta 5 zincir çekip aynı yere bir tırabzan yapın. Araya tekli örümcek yapıp tırabzanların arasındaki boşluğa yeni bir tırabzan yapın. 2 zincir çekip aynı yere tırabzan yaparak örün. 

En son sıraya geçince tekrar yazma ile aynı renkli ipe geçip modeli tamamlıyoruz. Yaptığımız örümceklerin arasına girip sıkı iğne doldurun.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir