Çıtır Görünen İki Renkli Yapılan Örgü ModeliÇıtır görünümlü iki renkli olarak yapılan örgü modelini rengarenk yapabilirsiniz. İster evde kalan ipleri değerlendirin ister iki renkli olarak örün. İki renkli olarak örerseniz erkek örgülerinde kullanabilirsiniz. Erkek örgüleri için daha pastel tonları tercih edin.

Bebek örgüleri için çok ilgi çekici bir model olacaktır. Mavinin en ilgi çekici tonu ile beyaz rengi kullandım. Önce ana renge karar verip lastik hazırlayın.

Sonra ön tarafta ilmeklerin hepsini düz örün. Örgünün arka tarafında ilmekleri ters olarak ana renk ile örerek hazırlayın. Ön tarafa geçince renk değiştirin.

Önce kenar ilmeğini düz örüp ipi arkaya alın. Bir ilmek örmeden atlatıp bir ilmek düz örün. Bir ilmek örmeden atlatıp bir ilmek düz örerek sırayı tamamlayın.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün arkasında bir önceki sırada örmeden atlanan ilmekleri tekrar örmeden atlatın. Bu ilmekleri örmeden atlatırken ipi arka tarafa alın. Aradaki ilmekleri düz olarak örün.

Örgünün ön tarafına geçince bütün ilmekleri düz olarak örün. Örgünün arkasına geçince ilmeklerin tamamını ters olarak örün. Her renk 4 sıradan oluşmaktadır. Ön tarafa geçince renk değiştirin.

Bu defa modeli kaydırak için kenar ilmeğinden sonra bir ilmek daha düz örüp sonraki ilmeği örmeden atlatarak örün. Bu sırada ip daima arka tarafta olacak.

Diğer sırada ilmekleri örmeden atlarken ip tekrar arka tarafta olacak. Örmeden atladığımız ilmekler modele şeklini vermektedir.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.