Çıtı Pıtı Mor Çiçekli Tığ Oya ModeliÇıtı pıtı görünen tığ oya modelinin yapımını sizler için paylaşıyorum. Tığ oya modelinin yapımında kullanılan renkler benim favorim renklerim arasında yer almaktadır.

Özellikle çeyiz için tığ oya modeli arıyorsanız bu renkleri kullanabilirsiniz. Açık tonlarda mor renk ile bu renge en uygun renk olan pembe tonları kullanılmış. Renkleri açması için aradaki çiçekler krem renkli ip ile yapılmış. Bu modelin yapımında 3 renk ipe ihtiyacınız olacak.

Kullanılan çimen modeli hemencecik bitecektir ve ütülerken sizi yormayacaktır. Öncelikle yazmanın kenarına tığ battı hazırlayın. Benim paylaştığım modelde tek renk yazma kullanılmıştır. Siz içi dolu yazma kullanırsanız tığ battısını ve ilk çimen sırasını yeşil renk ile yapabilirsiniz.Sponsorlu Bağlantılar


Renkleri kendi yazmanıza uygun hale getirmelisiniz. İlk olarak ikili tırabzanlar yapıyoruz. Her tırabzanın üzerine zincir çekip tomurcuklar yapmanız gerekiyor. Her çiçek deseninin arasına 5 tane tırabzan yapın. Altıncı tırabzana gelince üzerine tomurcuk yapmayın.

Sonraki tırabzanın üzerine tomurcuk yapın. Üçüncü tırabzanın üzerine tomurcuk yerine zincir çekip geri dönün. Tomurcuk yapmadığımız tırabzanın tepesine batın. Sonra geri dönün. Bu boşluğa tırabzan doldurun. Araya zincir çekip tekrar kalan yarısına tırabzan doldurun.

Çiçekleri için hazırladığımız yuvaya bir tane delik oluşturun. Bu deliğe sıkı iğne doldurun. Sonraki sırada tekrar daha büyük bir delik oluşturun. Bu yuvaya ise zincir çekip tomurcuk yapın. Oya sandığım kanalının hazırladığı bu şirin tığ oya modelini yapmak isteyenlere kolay gelsin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.