Çimeni El Oyalayan Tam Çeyizlik Tığ Oya ModeliGüzel olan modeller genelde el oyalayan ezgili örneklerdir. Bugün tamda böyle çimeni el oyalayan ama çiçeği çok çabuk örülen bir tığ oya yapımı alıyor sırayı. Çimen kısmı sıkı iğne ile yapıldığı için biraz zaman alabilir.

Ama şık görüntüsüne dayanamayıp hemen yapmak isteyeceğiniz bir tığ oya modeli. Kullanılan yazma renk olarak biraz zor olmuş. Çünkü yazmanın genel rengi turuncunun tonlarından oluşmaktadır.

Turuncu renge en çok yakışan renklerden biriside sarı renktir. Sarı ve turuncunun en iyi dostu yeşil renktir. Bu üç renk bir araya gelince çok şık bir model elde edilmiş.

Önce tığ battısı hazırlanacak. İster tığ olsun ister iğne oyası mutlaka oya yapmadan önce tığ battısı hazırlayın. Sonrasına yapacağınız oya daha güzel ve daha muntazam olacaktır.  Sonrasına 3 zincir çekip dördüncü deliğe batın.Sponsorlu Bağlantılar


Buraya bir tane tırabzan yaparak yukarı doğru çıkın. Sonra oluşan deliğin içine batarak bir sıkı iğne yapın son ilmeği kapatmayın. Aynı yere girerek bir ilmek alın bir kez örüp ilmeği kapatmadan 6 defa örün.

Sonra son kalan ilmekleri ikişer ikişer kapatarak örün. Aynı şekilde sonraki sıraları tamamlayın. İlk dilimi tamamlayınca bir kalem yardımı ile 12 adet ilmek çıkartıp kaleme takın. Sonra sıkı iğne yaparak aşağıya doğru inin.

Bu şekilde alt zemini tamamladıktan sonra kalem yardımı ile hazırladığımız 12 ilmeğin içine renkli ip ile pipirikler yapın. Böylece model tamamlanmış olacak. Oya hanım kanalının hazırladığı bir model.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.