Cilt Sıkılaştıran Yumurta Maskesiyumurta maskesiBir gün annemle internette siyah noktalar için evde doğal yöntemlere bakarken yumurta maskesini keşfettik. Biraz araştırmamız ile bu maskenin sadece siyah nokta için faydalı olmadığını gördük.

  • Egzama sounucu oluşan cilt tonu farklılıklarınız varsa
  • Kırışıklıklarınız varsa
  • Yanma sonucu oluşan yaralarda
  • Gözenekli cilt yapılarında
  • Kolay yağlanan ve akne problemleri yaşayan kişilerde oldukça faydalıdır.

Yapılışı;Sponsorlu Bağlantılar


Yumurta sarısı ve beyazını ayırıp farklı tabaklara koyun. Beyazını bir pamuk yada peçete yardımıyla gözdeki hassas yerler hariç her yere ince bir şekilde sürün. Eğer siyah noktaları geçirmek istiyorsanız burun ve çevresine ince bir kat sürdükten sonra burnunuzun üzerine peçete koyun ve tekrar yumurta akı sürün. Yaklaşık 20 dakika sonra maske 30 dakika sonra peçete olan yer kuruyacaktır. Peçete kuruduktan sonra bir kenarından tutarak hızlıca çekin ve yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Yüzünüzdeki farklılığı ilk denemenizde görebilirsiniz. Ben ilk kullanım sonucu yüzümü çok gergin ve pürüzsüz hissetmiştim.

Yumurta sarısını atmak istemiyorsanız yumurta akı maskesini uyguladığınız şekilde sarısını uygulamanız yüzünüze doğal nemlendirici etkisi yaratacaktır.

Bizim annem ile uyguladığımız tarif yukarıdaki tarif gibidir. Ama cilt tonunu açmak isteyenler için yumurta akı içine;

  • Yarım limon suyu
  • 1 yemek kaşığı sirke

ekleyerek karışana kadar çırpmanız ve uygulamanız yeterli olacaktır. Yalnız cildi hassas olanlar için limon ve sirke alerji yapabilir ve yüzünüzde yara oluşumuna sebep olabilir. Bunun için bu maskeyi uygulamadan önce kolunuzun iç tarafına biraz limon/ sirke koyup bekleyin. Kaşıntı yada kızarlıklık yaparsa alerjiniz var demektir. Kullanmanızı tavsiye etmem.

Haftada 2-3 kere kullanımı öneririm. Yumurta besleyici olduğu için uzun süreli kullanımlarda yüzde tüylenme yapabilir.

 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.