Çilek Tarlası Yetişkin Yelek ModeliFarklı bir tasarıma sahip olan bir yelek modeli hazırladım. Bağlamalı modelin arasında kabartmalı bir model kullandım. Ağır bir yelek modeli olduğu için bir ters bir düz lastik kullanmayı tercih ettim.

Yelek modeli 15 ilmek ve katları ile yapılıyor. İlk olarak örgünün arka sırasında 2 ilmek düz 2 ilmek ters şeklinde başlıyoruz. 14 ilmeği bu şekilde örün. Düz ilmekle başlayıp ters ilmekle devam edin. İki modelin arasında bir ilmek ters örün. Örgünün ön sırasında 14 ilmeği bu defa iki ters ilmekle başlayıp 2 düz ilmekle devam ederek örün.

Aradaki bir ilmeğin öncesinde bir ilmek artırın. Bir ilmek düz örün. Bir ilmek artırın. 2 ters 2 düz şeklinde ikinci modele devam edin. Örgünün arka sırasında ilmekleri aynen oldukları gibi örün. Örgünün ön sırasında 14 ilmeği 2 ters 2 düz şeklinde örün. Bir ilmek artırıp 3 ilmek düz örün ve tekrar bir ilmek artırın.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün arka sırasında ilmekleri aynen oldukları gibi örün. Örgünün ön sırasında 2 ilmek ters 2 ilmek düz şeklinde 14 ilmeği örün. Bir ilmek artırıp 5 ilmek düz örün. Bir ilmek artırıp 2 ters 2 düz şeklinde ikinci modele geçin. Tekrar ön sıraya geçince 2 ters 2 düz şeklinde 14 ilmek örün.

Dördüncü artırma sırasına gelince bir ilmek artırın. Sonraki 7 ilmeği düz olarak örün. Bu sırada ilmek sayısı 9 tane olacak. Örgünün arka sırasına geçince artırılan bu 9 ilmeği çift dolayarak düz örün. Ön sıraya geçince 14 ilmeği bağlamamız gerekiyor. 2 ilmek ters örün.

Sonraki 10 ilmeğin bittiği yerden ilmeklerin arasına girip yeni bir ilmek çıkartın. Bu ilmeği şişe takıp yanındaki ilmekle birlikte düz örerek toplayın. Sonraki ilmekleri aynen oldukları gibi örün. Artırılan ilmeklere gelince bu ilmekleri serbest bırakıp boyunu uzatın.

Sonra bu ilmekleri bir defada düz örerek toplayın. Böylece ilmekler eski sayısına gelecektir. Bundan sonrasında örgünün ilk başlangıcındaki yapılan işlemleri tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.