Çifte Kumrular Tığ Oyası ModeliHemencecik yapabileceğiniz çok kolay tığ oya modeli paylaştım. Gündelik kullanıma uygun özellikle sipariş alan hanımların severek yapacakları kolay bir tığ oya modeli.

Tığ oya modelinin yapımında ağır renkler kullanılmış. Genç hanımlar bu ağır renkleri kendi yaşlarına uygun şekilde rengarenk cıvıl cıvıl kullanabilirler. Tek renk gri yazma kullanılmış. Ana renk olarak yazma ile aynı renkte ip ve çiçekleri içinde hardal sarısı, gül kurusu renkler kullanılmış.

İçi dolu yazma kenarı için alt çimen kısmını yeşil renkte kullanıp üzerinin çiçeklerini yazmanın içindeki renklerden tercih edebilirsiniz. Önce 3 zincir çekip yazmanın bütün kenarını tığlayın. Sonra modele geçerken önce bir tane tekli örümcek yapın. Sonra dördüncü zincire batıp bir tane tırabzan yaparak yukarı doğru çıkın.Sponsorlu Bağlantılar


Zincir çekip tırabzanın ara boşluğuna girin. Sonra bu ara boşluğuna sıkı iğne doldurun. Zincir çekip geri dönün ve tırabzanın tepesindeki zincire batın. Sonra tekrar geri dönüp önce zincir çekin ve bu boşluğun yarısına kadar sıkı iğne doldurun. Zincir çekip aynı boşluğun kalan yarısına da sıkı iğne doldurun. Bu şekilde hiç ara vermesen ve ara model kullanmadan modeli tekrarlayın.

Sonra çiçeklerine geçin. Tam tepedeki kısma zincir çekip doldurun ve ilk çiçeği tamamlayın. Büyük yuvanın ortasındaki zincire ikinci çiçeği yapın. Zincir çekip aynı boşluğa doldurun ve çiçeği tamamlamış olun. Oya sandığım kanalının hazırladığı bu hoş tığ oya modelini çok beğendim ve sizlerinde görmenizi istedim.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.