Çift Sıra Düğmeli Erkek Çocuk YeleğiMetal düğmelerle süslenen çift sıra düğmeli erkek çocuk yeleği yapacağız. Yelek 1-1,5 yaş erkek çocuklara uyacak büyüklüktedir. Nako elit baby ip ve 3,5 numara şişle yapılmış.

İp biraz kalın olduğu için yelek bu ölçülerde olmuş. Mesela alize hapy baby ip ile aynı sayılarla yaparsanız bu yelek en fazla 1 yaşa uygun olacaktır.

Yeleğin yapımında lastik kısımları haroşa ile yapılmıştır. Ortada kalan ilmekler düz olarak devam ederken aralarda haroşa ile hareketlendirilmiş.Sponsorlu Bağlantılar


40 ilmekle önce sol tarafı başlayın. Sağ tarafı yaparken düğme deliği açacağınız için sol taraf size ölçü olacaktır. Ön parçalar lastik bitince düğme deliği açılmaya başlanmış.

Yeleğin yaka kısmı birer birer kesilerek yapılmış. Koltuk kısmı bir defada kesilen ilmeklerle tamamlanmış. Yeleğin önce iki ön parçası örülecek.

Ön parçalar bitince omuz kısmında kesme yapılmayacak. İki parçanın arasına ilmek eklenerek arka parça örülmeye devam ediyor. Yeleğin arkası haroşa olarak örülecek.

En son olarak lastik örülerek tamamlanacak. Hamarat bebek kanalının hazırlayıp anlattığı modeli yapmak isteyenlere kolay gelsin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir