Çift Katlı Motif Modeli İle Değişik Örgüler YapınÇok değişik çift katlı olarak yapılan motif modeli ile birlikteyiz. Bildiğimiz motif modellerinden farklı dokuda olduğu için çok daha değişik yerlerde kullanabilirsiniz. Banyo paspası ve bebekler için oyun oynadıkları yerde halı olarak kullanabileceğiniz bir motif modeli.

Evde kalan ipleri değerlendirebileceğiniz bir model. İster tek renk ister rengarenk olarak yapabilirsiniz. Ben küçük bir çaydanlığım var onun için örtü olarak kullanacağım. Tabi bir sıra daha ilave ettikten sonra. İlk olarak sihirli halka yapın. 5 zincir çekip ipi 3 defa dolayın. Halkanın içine ilmekleri ikişerli olarak kapattığınız bir tane tırabzan yapın. Tırabzanları 4 defada kapatarak örün.Sponsorlu Bağlantılar


Buraya başlangıç zinciri hariç 21 tane tırabzan doldurun. İlk tırabzanın tepesine batıp sırayı kapatın. 3 zincir çekip ipi bu defa 2 defa dolayarak ilk tırabzanın tepesine batın. Tırabzanı 3 defada kapatarak örün. İpi 2 defa dolayıp yandaki tırabzanın tepesine batın. İlmekleri ikişerli olarak 2 defada kapatın son ilmeği kapatmayın. İpi 2 defa dolayıp hemen yanına batın batıp ve iki defada çekilen bir tırabzan yapın. Son kalan ilmekleri bir defada kapatın.

Sıra boyunca iki tırabzanı aynı anda kapatın. Böylece bitiş kısmını daraltarak kapatmış oluyoruz. Sırayı tamamlayınca ilk tırabzanın tepesine batıp sırayı kapatın. Bu şekilde motifler hazırlayın. Kullanacağınız yere göre motif hazırlayın. Motifleri ters çevirip dikeceğiz. Banyo paspası yapmayı düşürseniz altına halı kaydırmaz dikmeyi unutmayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.