Çift Çizgili Örgü ModeliBugün hem kadın örgülerinde hem erkek örgülerinde kullanabileceğiniz burgu modeline benzeyen bir örgü modeli hazırladım. Görünüm olarak burgu modeline benzemesine rağmen yapımı tamamen farklı bir model ile karşınızdayım.

Model 7 ilmekten oluşmaktadır. Aralarda ikişer tane ters ilmek kullandım. Toplamda 9 ilmek ve katlarından oluşmaktadır. Spor şık örgülerde bu modeli kullanmanızı tavsiye ederim. Erkek ceket modellerinden bayan yelek modellerine kadar her yerde kullanabilirsiniz.

İlk olarak örgünün ön sırasından başlıyoruz. İlk iki ilmeği ters olarak örün. Modelin olduğu 7 ilmeğe gelince ilk ilmeği örmeden ikinci ilmeği düz olarak örün. İlk ilmeği örmeden diğer şişe aktarın. Sonra aynı işlemi yapacağız. İlk ilmeği örmeyin ikinci ilmeği düz olarak örün. Sonra ilk ilmeği örmeden atlatın.Sponsorlu Bağlantılar


Sonra 3 ilmek düz örüp aradaki iki ters ilmeği örerek devam edin. Örgünün arka sırasında iki ilmek düz 7 ilmek ters şeklinde örün. Tekrar örgünün ön sırasında iki ilmek ters örün. Bir ilmek düz örün. Sonraki ilmeği örmeden ikinci ilmeği düz olarak örün. Sonra örmeden atlanan ilmeği örmeden diğer şişe aktarın.

Sonraki ilmeği örmeden atlayıp ikinci ilmeği düz olarak örün. İlk ilmeği örmeden atlatın. Sonraki 2 ilmeği düz olarak örün. Aradaki ters ilmekleri örüp modele devam edin. Örgünün arka sırasında ilmekleri aynen oldukları gibi örün. Sonra tekrar örgünün ön sırasına geçince iki ilmek ters örün.

İki ilmek düz örün. Sonraki ilmeği örmeyin ikinci ilmeği düz örün. Sonra ilk ilmeği örmeden atlatın. Bir ilmek düz örüp ikinci modele geçin. Örgünün son sırasında iki ters ilmek örün. 3 ilmek düz örün. Sonraki ilmeği örmeden ikinci ilmeği düz örün. İlk ilmeği örmeden atlatın. Sonraki ilmeği örmeden atlatıp ikinci ilmeği düz örün. Sonra ilk ilmeği örmeden atlatın. Bundan sonra ilk başlangıçtaki işlemleri tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.