Çiçek İşlemeli Yapraklı Bebek Yeleği AnlatımıBugün sizlerle çok ilgi gören kız bebekler için çiçek işlemeli yapraklı bebek yeleğini paylaştım. Ben bu yelekten en az 20 tane sipariş ördüm gerçekten çok beğenilen ve ilgi gören bir model.

Yeleğimiz küçük bir yelek 4 veya 5 aylık bebekler için. Yelek oldukça şirin bir yelek ve büyüdükçe şirinliğini kaybediyor. İşte bu yüzden en fazla 1 veya 1,5 yaşa kadar büyütmenizi tavsiye ederim. 1 tane 100 gramlık bebe ipi tam yetiyor. 3 numara şiş kullandım.

Yelek yakadan başlanıp bütün olarak örülüyor. Örülüp bittikten sonra üzerine işlemesi yapılıyor. Eğer isterseniz işeme yerine hazır satılan çiçeklerden alıp dikebilirsiniz veya nazar boncuğu dikebilirsiniz. Yaprakların bitim yerine saten kurdele ile fiyonk yapabilirsiniz.

Yelek 3 düğmeli olarak yapılıyor. Yeleği büyütmek isterseniz yaprakların orta kısmındaki artırma yerlerini daha fazla yapabilir veya yaprak sayısını çoğaltabilirsiniz. Yaprakların arasındaki haroşaların sayısını da artırarak büyütebilirsiniz.

Yeleğe 74 ilmekle yakadan başlanarak 5 sıra haroşa örülüyor. Yelekte 6 yaprak var ve her yaprağın arası 8 ilmek haroşa yapılıyor. 8 ilmek haroşa bir düz bir dola bir düz bir dola ve bir düz şeklinde yaprağı örüyoruz ve araya tekrar 8 ilmek haroşa yapıyoruz.Sponsorlu Bağlantılar


Arka yüzden ilmekleri olduğu gibi örüyoruz. Ön yüze geçince 8 haroşa 2 düz bir dola bir düz bir dola ve 2 düz olarak sıra sonuna kadar örüyoruz. Artırma yerleri 5 tane oluncaya kadar bu şekilde devam ediyoruz.

Artırma yeri 5 tane olunca yaprağın her iki kenarından birer ilmek keserek yaprağı kapatmaya başlıyoruz. Yaprak 3 ilmek kalınca ilk sırada yaptığımız gibi ikinci yaprağı oluşturmaya başlıyoruz.

Yapraklar 2 taneye tamamlanınca ön 33 ilmek kol 47 ilmek arka 58 ilmek olarak ayırıyoruz. Yapraklar 4 sıra olunca yaprakları bir ilmeğe düşürüp bitiriyoruz ve kalan kısmı haroşa olarak devam ediyoruz. 27 sıra haroşa yaptıktan sonra örgüyü bitiriyoruz.

Bu verdiğim ölçü ile 1 tane 100 gramlık ip bitiyor. Eğer biraz daha uzun örmek istiyorsanız o zaman ikinci ipi de almayı unutmayın. En çok ilgi gören renk krem rengi oldu. Üzeri şeker pembesi ve açık yeşil işlemeli. Bana sorarsanız beyaz yelek üzerine mor veya sarı çiçekte çok yakışıyor. Yapanlara kolay gelsin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

4 Responses

  1. Elif dedi ki:

    Begendik cok guzel olmus

  2. Serap dedi ki:

    Ellerinize sağlık çok güzel olmuş Şerife hanım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir