Çiçek Buketi Modeli İle Yelek ve Erkek Örgüleri YapabilirsinizGörünce çok beğeneceğiniz çiçek buketi örgü modelini nasıl yapacağınızı anlatacağım. Modeli görünce yelek yapmak isteyeceksiniz. Erkek örgülerine ve bebek örgülerine çok güzel olacaktır. 3 boyutlu bir model olduğu için beğenileri kazandığını söyleyebilirim.

Model 9 ilmekle yapılıyor ve aralarında 3 tane düz ilmek var. İnce kalın her türlü iple yapabilirsiniz. Ben sadece model anlatımını yaptığım için ilmekleri şişe takıp hemen örmeye başladım.

Önce arka taraftan ilmekleri hepsini ters olarak örün. Ön tarafa geçince önce 3 tane düz ilmek örün. Dördüncü ilmeğe girip bir tane uzun ilmek örün. İpi şişe dolayıp bir kez daha düz ilmek örün. İlmek sayısını 3 taneye tamamlayın.

Arada 7 ilmeği düz örün. Sonraki ilmeği düz örüp ipi şişe dolayın ve bir daha düz örün. Bu şekilde bir tane modeli tamamlamış olacaksınız. Örgünü arka tarafına geçince 3 tane olarak ördüğümüz ilmeklerin ilkini örmeden atlatıp ikincisini ters örün.Sponsorlu Bağlantılar


Üçüncü ilmeği tekrar örmeden atlatın. Diğer ilmekleri ters olarak örün. Ön tarafta ilk 3 ilmeği düz örün. 3 taneye çıkarttığımız ilmekleri örmeden alın ve sonraki 3 ilmeği düz örün. Örmeden atlattığımız ilmekleri örgünü ortasına alıp keserek örün. Bir ilmek düz örün.

Sonra modelin sonundaki 3 ilmeği örgünü ortasına alıp keserek örün. Yer değiştirdiğiniz 3 ilmeği düz örerek devam edin. Örgünün arka tarafına geçince ortada kalan üç ilmeği birlikte ters örüp ipi şişe dolayın ve bir daha ters örün. Böylece modelin kapanışını yapmış oluyoruz.

Bundan sonra ilk 3 ilmeği düz örün. Modelin 3 ilmeğini düz örün. Ortada birlikte ördüğümüz ilmeklerin ilkini 3 ilmek örüp ortadaki ilmeği düz örün. Son ilmeği tekrar 3 tane olarak örün. 3 tane olarak ördüğümüz ilmekleri bu defa örgünün dışına alarak örmeye devam edin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.