Çiçek Bahçesi Gibi Görünen Örgü ModeliÇocuk örgülerinde rengarenk cıvıl cıvıl örgü modelleri çok ilgi görmektedir. Çiçek bahçesi gibi görünen yeni modelimi görünce içiniz açılacak. Ana rengini beyaz ip olarak kullandım. Beyaz ipin üzerine pembe ve yeşil renk kullandım. Önce beyaz ip ile ön hazırlık yaptım. 

Ön yüze geçince kenar ilmeğini örmeden alıp sonraki ilmeği yeşil ip ile düz olarak örün. İpi bir kez dolayıp aynı ilmeği bir kez daha düz örün. Bir ilmeği üç ilmek yapmış olacağız. Sonraki 3 ilmeği beyaz iple düz örüp sonraki ilmeği yeşil iple üç tane örün. Sponsorlu Bağlantılar


Arka tarafta üç taneye çıkardığımız yeşil ilmeklerin ilkini ve sonuncusunu yanındaki ilmeklerle keserek ters örün. Ön yüze geçince yeşil ilmeklerin üzerine gelen 3 ilmeği pembe iple düz örüp sonraki ilmeği örmeden atlatın. Arka yüzde aynı şekilde ilmekleri bu defa ters örüp aradaki ilmeği örmeden atlatın. İlk modeli bitirmiş olacağız. 

İkinci modeli kurarken başlangıçtaki 2 ilmeği beyaz iple örüp sonraki ilmeği üç tane olarak artırın ve yeşil iple örün. İki çiçeğin arasındaki atladığımız beyaz ilmeğe yeni modeli kurup kaydırmış olacağız.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir