Çeyizlik Yelek ve Şal İçin Ağır Model Arayanlara ÖzelÇeyiz için yelek ve şal modeli arayanlara özel ağır bir model hazırladım. Biraz karışık görünse de püf noktasına dikkat etmek işinizi kolaylaştıracaktır. Çeyiz için hazırlanan yelek ve şal modelleri genel olarak angor iple örülür. Bu yüzden bende alize angora iple modeli hazırladım.

Bizim kültürümüzde çeyiz için her kıza çeşit çeşit yelek ve şal hazırlanır. Bu modeller en ağır ve zor olanların içinden seçilir. Bugün paylaştığım bu model istenilen zorlukta ve zariflikte olduğunu söyleyebilirim. Modelin yapımına geçecek olursak 16 ilmek ve katlarına ihtiyacımız olacak.

Bu model lastik istemeyen bir model olduğu için önce iki sıra haroşa ördüm. İsterseniz önce lastik örüp sonra modeli koyabilirsiniz. Sonra arka taraftan bir sıra ilmekleri ters örerek hazırladım. Ön tarafa geçince modeli kurmaya başlayın. İlk iki ilmeği düz örerek kesin.Sponsorlu Bağlantılar


Bir ilmek dolayıp bir ilmek düz örün ve bir ilmek daha dolayın. 4 ilmek düz örüp sonraki iki ilmeği tersten girerek diğer şişe alın. Bir ilmek düz örüp tersten şişe aldığımız iki ilmeği bu ilmeğin üzerinden atlatıp bırakın.  Bu model arka tarafta sürekli ters olarak örülecek.

Sonraki sırada iki ilmeği kesip bir ilmek düz örün. Sonra bir ilmek artırıp bir ilmek düz örün. Bir ilmek artırıp 3 ilmek düz örün. Aynı şekilde 3 ilmeği keserek devam edin. Sonraki sıraya geçince iki ilmeği kesip 2 ilmek düz örün. Bir ilmek artırıp bir ilmek düz örün. Bir ilmek artırıp 2 ilmek düz örün. Sonraki 3 ilmeği keserek devam edin.

Sonraki sırada iki ilmeği kesip 3 ilmek düz örün. Bir ilmek artırıp bir ilmek düz örün ve bir ilmek artırın. 1 ilmek düz örüp sonraki 3 ilmeği kesin. Son sırada iki ilmeği kesip 4 ilmek düz örün. Bir ilmek artırıp bir ilmek düz örün ve bir ilmek artırın. Sonraki 3 ilmeği keserek devam edin. Bundan sonra ilk başlangıçta yapılan işlemleri tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.