Çeyiz İçin Hazırlanmış 4 Tane Tığ Havlu Kenarı ModeliÇeyiz hazırlığında olanların dikkatlice incelemesi gereken 4 adet tığ havlu kenarı modeli sizlerle birlikteyiz. Oldukça gösterişli olan bu havlu kenarı modellerini kolayca yapıp severek kullanacağınızı düşünüyorum.

Hazırlanan havlu kenarı modelleri beyaz renk üzerine renkli çiçekleri olan havlulara uygundur. Sizler havlunun rengine ve durumuna göre modellerde değişiklik yapabilirsiniz.

Benim tavsiyem önce havluyu alıp sonra uygun renklerde dantel yapmanız olacaktır. Önce danteli yapıp sonra havluyu alırsanız aynı renkleri tutturmakta zorlanırsınız.

İlk tığ işi dantel havlu kenarı modelimiz önce kemer örerek başlanıyor. Hazırlanan kemer üzerine üçgen şeklindeki bölümleri tamamlayıp sonra bu üçgenlerin arasına çiçeklerini yapmalısınız.

Bu modelin çiçekleri ters yapraklı olarak yapıldığı için çok ilgi çekici ve tam çeyizlik bir model olmuş. Bu modelin yapımı biraz oyalayıcı olabilir.

İkinci tığ işi dantel havlu kenarı modeli çark desenli motiflerden oluşmaktadır. Motifler verev olarak ekleniyor ve her sırası ayrı bir renkle devam ediliyor.

Bu modelde önce havlunun uzunluğunda kemer hazırlanarak başlanıyor. İsterseniz kemer kısmındaki iki renkli bölüm yerine bu kısıma delik koyarak bu kısıma kurdele geçirebilirsiniz.Sponsorlu Bağlantılar


Üçüncü tığ işi dantel havlu kenarı modeli ise nişan yüzükleri adı ile bilinen ve çok tercih edilen bir model. İç içe geçen iki ayrı motifle yapılan bu model özellikle nişan bohçaları için tercih ediliyor.

Dördüncü ve son tığ işi dantel havlu kenarı modeli 4 yapraklı yonca yaprağı ile yapılıyor. Önce kemer kısmını ayarlayıp sonrasında göbekli çiçeklerle yapılan motiflerle tamamlayın.

Bu modelde göbekli çiçeklerin ortasına inci dikebilirsiniz. Aynı motifi ekleyerek havlunun üzerine desen oluşturabilirsiniz. Oya ve dantel dünyası kanalının anlatıp hazırladığı havlu kenarı modellerini yapmak isterseniz alt bölümdeki videolara bakabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir