Çeyiz İçin Dantel Yatak Örtüsü ModelleriSevgili hanımlar çeyizlerin vazgeçilmezi olan yeni dantel yatak örtüsü modelleri sizlerin yorumlarınızı bekliyor. Eski çeyizlerde özellikle dantel yatak örtüsü ve masa örtüsü gibi çok ağır parçalar örülürdü. Ama artık bu kadar ağır dantel ören hanımlar fazla kalmadı. Eskilerden kalma dantel masa örtülerini saten kumaşa geçirerek değerlendirebilirsiniz. 

Yeni nesiller artık bu kadar ağır danteller yapmak istemese de yapmak isteyenleri düşünerek en güzel modelleri paylaştım. Danteli tek kullanmak yerine, parçalar halinde öreceğiniz danteli kumaşa geçirerek daha modern ve daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Elinizde eskilerden kalma ara danteli veya çarşaf danteli varsa bu dantelleri saten kumaşa geçirip şık ve değişik yatak örtüleri yapabilirsiniz. Hem nostaljik hemde modern bir harman elde etmiş olursunuz. 

Sabahları yataktan kalkar kalkmaz hemen odayı havalandırmak, çarşafları silkelemek, yastıkları kabartmak gün başladığında yapılan ilk ev işlerindendir. Kahvaltı hazırlanıncaya pencereler açılarak yatak takımlarına derin nefes aldırmak adettendir. Günlük rutin işlerin başında gelir bu tören. Yatak odalarında şıklıktan ödün vermeyen annelerin çocuklarıyız biz. Dantel seversiniz ya da sevmezsiniz ama tığ işi yatak örtüsü örnekleri mutlaka sizin de ilginizi çekmiştir. Beceriniz varsa bu ilgiyi kendiniz için bir yatak örtüsü örerek hayata geçirmekten çekinmeyin.    Sponsorlu Bağlantılar


Dantel işine çok hakim olmayan hanımlar, tamamı dantel olan bir örtü yapmak zorunda olmadığınızı hatırlatmak isteriz. Ara dantel modelleri sizin için daha kolay yapılabilir diye düşünüyoruz.Ama yatak örtümün tamamını dantelden hazırlamak istiyorum diyorsanız sizler için de işinizi zevkli hale getirebileceğiniz kolay ve sade örnekleri bulmanız çok mümkün. Renk seçerken pastel tonları tercih etmelisiniz. Pastel tonlar her dekora uyacağı gibi gözünüzü yormaz vede modası geçmez.      

Etkileyici tasarımları ile modası hiç geçmeyecek olan zarif el örgüsü dantel yatak örtüsü modelleri 2019 sezonunda yeni dantel örnekleri ile çok daha gösterişli tasarımlar olarak yatağınızı süsleyecek. Her dönemin modası olan el yapımı danteller , bir dönem yerini fabrikasyon makine işlerine bıraksa da kısa zamanda hak ettiği değeri tekrar kazanarak dekorasyonda yerlerini almaya başladı.Çeyiz işi olarak gördüğümüz elde örülmüş dantel yatak örtülerini hala tercih eden hanımlarımız var. 

Genç kızlarımız evlerinin dekorasyonunda el emeği ile yapılmış dantellere yer vererek adetlerimizi yaşatmaktadır. Nakışlar , işlemeler , örgü ürünler ve her zaman zarafeti ile dikkat çeken dantelleri özellikle dekorasyon da nostaljik bir etki yaratmak isteyenlerin ilk tercihi olmaktadır. Dantel yatak örtüsü modelleri arasından bir modeli seçerek sizde yatağınıza değerli bir örtü yapabilirsiniz. Eğer bu kadar büyük bir dantelle baş edemeyeceğinizi düşünüyorsanız motifli bir model seçebilirsiniz. Bütün örülen modeller daima daha zordur.

Kaynak:Örgü ör.com

Resimlere tıklayınca yakından büyük boy görünür.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.