Çeyiz Bohçasına Tığ Oya ModeliTamda çeyiz bohçasına göre olan tığ oya modeli yapımını paylaştım. Ağır görünümlü bir tığ oya modeli arıyorsanız bu model tam size göre demektir.

Gri renkte tek renk yazma kenarına yapılmış olan tığ oya modelini sizler istediğiniz yazma kenarına yapabilirsiniz. Önce kenar zincirini hazırlayın. Sonraki sırada önce bir tane örümcek yapın. Örümcek yapmak için bir ilmek çekip ilmeği uzatın ve bu ilmeği örün. Sonra bu ilmeğin içine batıp bir tane yeni ilmek çıkartın ve iki ilmeği birlikte kapatın.

Sonra üçüncü zincire batıp bir tane tırabzan yaparak yukarı doğru örün. Zincir çekip tırabzanın ara boşluğuna tırabzan doldurun. Aynı yere batıp ilmeği kapatın. Tekrar örümcek yapın ve üçüncü zincire batın. Bu şekilde alt çimen kısmını yapacaksınız. Çiçeklerin olduğu kısma gelince bir tane örümcek yapın.Sponsorlu Bağlantılar


Üçüncü zincire batıp buraya 5 tane tırabzan yapın. Zincir çekip geri dönün. Tırabzanların tepesine batın. Buraya 5 adet tırabzan yapın.  Araya 3 zincir çekip aynı yere 5 adet tırabzan daha yapın. Her çiçek deseninin arasında adet çimen deseni var. Sonra çiçek deseni için renkli ipe geçin.

Yapmış olduğumuz tırabzanların tepesine batıp zincir çekin. Tırabzanların diğer tarafına batıp bir tane delik oluşturun. Sonra geri dönün. Buraya fıstık şeklinde iki adet yaprak deseni yapın. Zincir çekerek diğer tırabzanların olduğu yere geçin. Buraya da 2 adet fıstıklı yaprak yapın.

Oya sandığım kanalı bu hoş desenli tığ oya modelini hazırlamış. Tığ oya modelinin yapım videosunu yazının alt kısmına ekliyorum. Keyifli seyirler dilerim.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir