Çeşit Çeşit Dantel ModelleriÇeşitli çeyizlik dantel modelleri genç kızların çeyizlerinde en önemli yere sahiptir. Eskisine oranla günümüzde çok fazla kullanılmasa da yine de her genç kızın çeyizinde yer alan danteller, farklı pek çok şekilde hazırlanabiliyor. Kimi bayanlar evinin her köşesinde bu özel parçaları kullanmayı severken kimileri sadece belirli bölgelerde kullanmayı tercih ediyorlar. 

Çeyizlik dantel modelleri her sene olduğu gibi bu sene de farklı modeller ile ortaya çıktı. Konuyu hazırlamak için araştırma yaparken baktığım dantel modellerinin genelinde basit ancak zarif örneklere yer verilmiş. Çeyizlik olduğu için özel aksesuar ya da özel iplerle hazırlanan bu modelleri hazırlarken kendi eviniz ya da diğer çeyizlik eşyalar ile uyumlu şekilde tasarlayabilirsiniz. Eğer modern yapılı bir ev dekorasyonu istiyorsanız, mümkün olduğunca sade örnekleri tercih etmelisiniz. Klasik dekorasyonda ise renkli dantel iplikleri ile şık tasarımlar gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca çeyiz için dantel yapacaksanız biraz ağır ve göz dolduran modelleri seçmelisiniz. 

Çeyizlik dantel modelleri hakkında verdiğim kısa bilgilerin ardından şimdi sizlerle en beğenilen çeyizlik dantel modelleri ile ilgili galeriyi paylaşıyorum. Resim galerimizi inceleyip siz de kendi çeyiz ya da eviniz için uygun örnekleri seçebilir, kendi zevkinize göre dantel ürünler hazırlayabilirsiniz. Eğer para karşılığı dantel yaptırmak istiyorsanız resimler yakın çekim ve model çıkartılacak netliktedir.

Yatak odanızın zarafetini ortaya koyacak olan, rahat ve romantik bir ortam oluşturan pike takımları için dantel yapmayı isteyenlere bu yazımızda yardımcı olacağız. Bir çok hanımın tığ işi ile yapmış olduğu danteller ile süslenen pike takımlarına günümüzde çeyiz bohçalarında sıklıkla rastlamaktayız.

Büyük markaların pikelerini pahalı fiyatlara satın alıp yatağınıza örtmeniz yerine kendi yapacağınız pike dantellerini kullanabilirsiniz. Üstelik hem paradan kar edeceksiniz hemde eğleneceksiniz. Tığ işi yapmayı bilenlerin rahat yapabileceği, bilmeyenlerin ise videoları izleyerek öğrenebileceği danteller bulunmaktadır. Bu danteller ile yapılan pike takımları satılanlara nazaran daha rahat ve ferah bir görünüm oluşturmaktadır. Sponsorlu Bağlantılar


El yapımı dantel modelleri ile pike takımı örnekleri yazımızda hanımların çeyizlik için yapmış oldukları modellere yer vereceğiz. Bu modellere el emeği göz nuru diyebiliriz. Saatlerce uğraş sonucunda yapılan pike dantelleri pikenin kenarlarına dikiliyor. Dantel yapmayı bilen kişiler bu için ne kadar zahmetli ve bir o kadar da zevkli olduğunu da bilirler.

Son zamanların yeni örneklerden olması için hanımlar bolca çaba harcarlar. Birbirinden değişik modelleri son zamanlarda oldukça renkli. Pullu  modelleri,boncuklu örneklerin yanında benim en çok beğendiğim oda takımı modeli ise iğne oyasından yapılan dantel modelleri son zamanlarda o kadar moda ki görünce beğenmemek mümkün değil. Renkli yapılan dantel oda takımı modelleri özellikle  görülmeye ve emeğe değer güzellikteler. Dantelin modası hiç geçmez ve her zaman şık ve evin havasını değiştiren el emeği göz nuru dantel modellerinin gerçekten harika.     

Yatak odanızın zarafetini ortaya koyacak olan, rahat ve romantik bir ortam oluşturan pike takımları için dantel yapmayı isteyenlere bu yazımızda yardımcı olacağız. Bir çok hanımın tığ işi ile yapmış olduğu danteller ile süslenen pike takımlarına günümüzde çeyiz bohçalarında sıklıkla rastlamaktayız.

Büyük markaların pikelerini pahalı fiyatlara satın alıp yatağınıza örtmeniz yerine kendi yapacağınız pike dantellerini kullanabilirsiniz. Üstelik hem paradan kar edeceksiniz hemde eğleneceksiniz. Tığ işi yapmayı bilenlerin rahat yapabileceği, bilmeyenlerin ise videoları izleyerek öğrenebileceği danteller bulunmaktadır. Bu danteller ile yapılan pike takımları satılanlara nazaran daha rahat ve ferah bir görünüm oluşturmaktadır.  

El yapımı dantel modelleri ile pike takımı örnekleri yazımızda hanımların çeyizlik için yapmış oldukları modellere yer vereceğiz. Bu modellere el emeği göz nuru diyebiliriz. Saatlerce uğraş sonucunda yapılan pike dantelleri pikenin kenarlarına dikiliyor. Dantel yapmayı bilen kişiler bu için ne kadar zahmetli ve bir o kadar da zevkli olduğunu da bilirler. Paylaştığım modeller sadece bir yerde değil çok farklı yerlerde kullanılacak çeşitliliktedir.

Kaynakorguor.com

Resimlere tıklayınca yakından daha büyük görünür. 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.