Cep Görünümlü Erkek Çocuk Yeleği YapımıSevgili örgü sevenler erkek çocuklar için yelek modeli yapımı olmadığından şikayet edenleri sevindirecek cep görünümlü yelek yapımı paylaşıyorum. Yelek 3-6 ay arası erkek çocuklar için uygun büyüklüktedir.

Yelek küçük olduğu için 1 yumak ip yeterli olacaktır. 127 ilmekle başlanıp bütün olarak örülmüş bir model. Tek parçada örüldüğü için yanları dikişsiz oluyor.

3,5 numara şiş kullanılmıştır. 4 adet düğmeye ihtiyacını olacak. Yeleğin başlangıcı bir ters bir düz lastik olarak başlanmış. Yeleğin üzerine geçince ön kısımları modelli yapılmış.Sponsorlu Bağlantılar


Arka parça ise düz olarak yapılmıştır. Ön lastikleri için haroşa yapılmış. Yeleğin ön parçalarında bir miktar model konulduktan sonra düz örgü ile cep görünümü verilmiştir.

Düz örgünün bittiği yerde haroşa ile cep görünümü desteklenmiş. Bu yeleği büyük yapmayı düşünenler 3 parça olarak yapabilirler.

Böylece çok büyük parçayı zorlanarak örmekten kurtulmuş olacaklar. Yeleğin yapımı için kartopu baby one ip kullanılmıştır. Bu ip biraz kalın dokulu olduğu için daha ince iplerle yaptığınız zaman daha küçük olacaktır.

Örgülerde şiş ve ip kalınlığı ölçüyü tamamen değiştirir. Bunu göz önünde bulundurarak örgünün sayısını ayarlamalısınız. Yeleğin yapımı için Filiz hanımın anlatımını yaptığı videoyu izleyebilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir