Çapraz Yollar Örgü Modeliİnce iplerle yapılan örgüler zarif ve dökümlü oluyor. Bu yüzden bu modele ince ipin yakışacağını düşünüyorum. Alize diva plus ip kullanarak bu şık örgüyü çalıştım. Çapraz yollar örgü modeli adını verdiğim bu dökümlü modeli yapmak için alt bölümde yapımını yazarak anlayacağım.

İnce iplerle yapılan örgüler zarif ve dökümlü oluyor. Bu yüzden bu modele ince ipin yakışacağını düşünüyorum. Alize diva plus ip kullanarak bu şık örgüyü çalıştım. Çapraz yollar örgü modeli adını verdiğim bu dökümlü modeli yapmak için alt bölümde yapımını yazarak anlayacağım.

Modeli yapmak için 4 ilmek ve katları sayılarla ilmekleri hazırlayalım. Kenar ilmeğini alıp bir ilmek düz örün. Sonraki 3 ilmeği birlikte önce düz örün. Sonra bir ilmek dolayıp ilk ilmeği bir daha düz örün.Sponsorlu Bağlantılar


Arada bir ilmek düz örüp 3 ilmeği birlikte düz örüp ipi şişe dolayın ve ilk ilmeği bir daha düz örün. Ön tarafta bu şekilde sırayı tamamlayın. Sonra örgüyü çevirip arka tarafa geçin. Önce ilk ilmeği örmeden alın.

Sonrasında 2 ilmek ters örün. Sonra 3 ilmeği birlikte bu defa ters olarak örün. Bir ilmek dolayıp ilk ilmeği bir kez daha ters örün. Bu defa ön tarafta yaptığımız işlemleri ters örerek yapacağız.

Bir ilmek ters örüp sonraki 3 ilmeği kesme işlemi yapar gibi ters örün. Bir ilmek dolayıp ilk ilmeği bir daha ters örün. Bundan sonrasında ilk başlangıçta yaptıklarımız işlemleri tekrarlayarak devam etmeliyiz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir