Çapraz İlmekli Ajurlar Örgü ModeliMevsimlik örgüler için çok güzel bir seçenek paylaşıyorum. Angora iplerle etol şal yapımında kullanabilirsiniz. Yazlık file bluzlarda bu modeli kullanabilirsiniz.

Yazlık file bluzlarda biraz kalın şiş kullanmalısınız. Model 3 ilmek ve katları ile yapılıyor. En son iki tane kenar ilmeği ilave edin. İlk olarak örgünün arka yüzünde ilk olarak bir sıra ters olarak örün. Örgünün ön tarafında modele başlıyoruz. Önce kenar ilmeğini örmeden alın.

Sonra bir ilmek düz örün. Sonraki iki ilmeğin ara boşluğuna girip buradan bir tane ilmek çıkartın. Sonra ara boşluğuna girdiğimiz iki ilmeği birlikte düz örerek kesin. Sonraki ilmeği düz örün. İki ilmeğin arasındaki boşluktan bir ilmek çıkartın. Sonra iki ilmeği düz örerek kesin.

 

Ön tarafta bu şekilde sırayı tamamlayın. Örgünün arka tarafında önce kenar ilmeğini örmeden alın ve sonraki 3 ilmeği düz örerek birlikte toplayın.Bu 3 ilmeği şişten çıkartmadan önce ilk ilmeği bir kez daha düz olarak örün. 3 ilmekten 2 ilmek elde etmemiz gerekiyor.Sponsorlu Bağlantılar


Eksilen ilmeğin yerine bir ilmek artırın. Sonra tekrar 3 ilmeği birlikte düz örerek kesin ve ilk ilmeği tekrar düz olarak örün. Bir ilmek artırmayı unutmayın. Bundan sonrasında ilk başlangıçta yapılan işlemleri tekrarlıyoruz.

Modeli hazırlarken yelek modeli yapımında sıkça kullanılan nako süper inci ip ve 3,5 numara şiş kullandım. Buna göre kullanacağınız ip ve şiş size fikir verecektir. Farklı bir ip ve şiş kullanmak istiyorsanız küçük bir parça örerek nasıl durduğunu görebilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.