Çapraz Dalgalar Örgü Modeli İle Renkli Örgüler YapınÇapraz dalgalar iki renkli örgü modeli biraz dikkat gerektiriyor. Model sadece bebek örgülerine değil yetişkin örgülerine de uyacaktır. Biraz karmaşık geldiği için modelin anlatımını biraz erteledim. Ama çok beğendiğim için anlatmaya karar verdim.

Öncelikle modelin yapımı için 2 ayrı renkte ip kullandım. 4 ilmek ve katları ile yapılan bir model. Önce lastik hazırlamanız gerekiyor. Sonra ön yüzde düz arka yüzde ters şeklinde örün.

Sonra renk değiştirin. Kenar ilmeği ile birlikte 5 ilmek düz örün. Sonra ipi ön tarafa alıp 4 ilmek örmeden atlatın. 4 ilmek düz örüp 4 ilmek örmeden atlatarak devam edin.

Örgünün arkasına geçince bu defa örmeden atladığımız ilmekleri kaydırarak devam ediyoruz. Bu model hem ön tarafta hem arka tarafta uygulanmaya devam ediyor.Sponsorlu Bağlantılar


Ön tarafa geçince 7 ilmek düz örüp sonraki 4 ilmeği örmeden atlatın. Bu model bitene kadar 4 ilmek düz örülüp sonraki 4 ilmek örmeden atlanarak devam ediliyor.

Bütün ilmekler tek renge dönünce ön tarafta renk değiştireceğiz. Renk değiştirince 5 ilmek düz örün. Sonraki 4 ilmeği örmeden atlatın.

Ben modeli yaparken beyaz renkli modeli sola doğru kaydırarak örerken Kırmızı renkli modeli sağ tarafa doğru kaydırarak ördüm.

Bu sırayı aklınızda tutarak devam ederseniz modeli karıştırmazsınız. Modelde örülmeden atlanan ilmekler nedeni ile dalgalanmalar oluşuyor.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir