Çanakkale Burgusu Yeleğinin Yaka ve Koltuk Kesimi Tarifiçanakkale burgusu gelin yeleği yaka ve koltuk kesimi (3)Sevgili hanımlar birkaç gün önce anlattığım çanakkale burgusu gelin yeleğinin yaka ve koltuk kesimini hazırladım. Model burgulu ve büzülen bir yapıya sahip olduğu için koltuk kesiminde dört ilmek kesiyoruz.Sponsorlu Bağlantılar


Yaka kesimi içinde her iki sırada bir tek ilmek kesiyoruz. Modeli hazırlarken lastiklerini bağlamalı lastik koydum. Koltuk kesiminde lastiği örerken dört ilmek kesip üç ilmeği yok etmiş oluyoruz. İlmeklerin çoğunu bu şekilde kesip sonra beden kısmını örerken kesmeye devam ediyoruz. çanakkale burgusu gelin yeleği yaka ve koltuk kesimi (4)


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

2 Responses

  1. Neriman BURSALI dedi ki:

    Merhaba Şerife hanım.Çanakkale burgusu yeleği örüyorum.Önlerde 2 örnek,arkada 1 örnekmi kesilecek koltuklarda?38 benende-önlerde 4 örnek,arkada 9 örnek var.
    Ayrıca örneği burduktan hemen sonramı kesimlere başlıyoruz?

    • Şerife KöK dedi ki:

      38 beden için önlerde 2 örnek kesmek fazla gelir. 38 beden için ön ve arkada birer örnek kesmeniz yeterli olacaktır. Yaka kesimi içinde bir örnek kesseniz omuzlar için geriye iki model kalır. Evet burguyu yaptıktan sonra koltuk kesimine başlamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir