Çabucak Üreyen Az İple Örülen Tığ Yelek ve Şal ModeliUzun zamandır tığ ile yapılan yelek ve şal modeli yapımı paylaşmadığımı gördüm. Çabucak üreyen ve az ip giden tığ işi yelek ve şal modeli paylaşmaya karar verdim. Modelin yapımı kafa yormayan bir model olmasına özen gösterdim.

Çeyiz için uygun bir model olduğunu düşündüğüm için angora ip kullandım. Örgünün başlangıcında her model için 6 zincir çekmelisiniz. Sonra 5 zincir daha çekin ve elinizle tuttuğunuz son zincire batıp üçlü tırabzan yapın. Aynı yere 4 tane üçlü tırabzan yapın.

Aralarda 3 zincir çekin. Altıncı zincire batıp buraya 4 tane üçlü tırabzan yapın. Sırayı bu şekilde örerek tamamlayın. İkinci sıraya geçerken bir zincir çekip örgüyü çevirin. İlk tırabzanın tepesine batın. 4 zincir çekip sonraki tırabzanın tepesine batın. Tekrar 4  tırabzan yapıp yandaki tırabzanın tepesine batın. 4 tırabzanın tepesine 3 tane pipirik yapın.Sponsorlu Bağlantılar


4 zincir çekip sonraki tırabzanların ilkine batın. 4 zincir çekip yanındaki tırabzana batın. Her defasında 4 zincir çekip 3 tane pipirik yapın. Sonraki sırada 8 zincir çekip geri dönün. İki modelin arasındaki deliğe batıp buraya 4 tane üçlü tırabzan yapın. 3 zincir çekip sonraki deliğe atlayalım.

Her deliğe 4 tane üçlü tırabzan yapacağız. Tırabzanların yapıldığı sırada aralarda üçer tane zincir çekeceğiz. Pipiriklerin yapıldığı sırada 4 zincir çekmeliyiz. Her defasında modeli ara boşluklardaki deliğe atlatarak kaydırma yapmalıyız. Bu modeli etol şal yapmak içinde kullanabilirsiniz. İlerde gelen istekler doğrultusunda yaka ve koltuk kesimini de anlatacağım.

Bu model delikli olduğu için çok kalın dokulu olmayacaktır. Kalın ip kullanmayı düşünürseniz üçlü tırabzan yerine ikili tırabzan yapabilirsiniz. Zincirleri elinizin sıkılığına göre ayarlamalısınız.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.