Çabucak Örülen Kolay ve Şık Örgü ModeliYeni ve farklı bir görünüme sahip olan örgü modeli anlatımı yapacağım. Lastik istemeyen bir model olduğu için boyunluk ve kaşkol gibi örgülerde çok güzel olacaktır.

Model 3 ilmek ve katları ile yapılıyor. İlk olarak örgünün arka sırasından başlanıyor. İlk sırada bütün ilmekleri ters olarak örün. Örgünün ön sırasında kenar ilmeğini örmeden alın. Sonraki ilmeğin ara boşluğuna girip yeni bir ilmek çıkartın. Sonra ara boşluğuna girilen ilmeği örmeden diğer şişe atlatın.

Sonraki ilmeği ters olarak örün. Sonraki ilmeğin ara boşluğundan yeni bir ilmek çıkartıp ilmeğin kendisini örmeden diğer şişe aktarın. Bir ilmek ters örerek modele devam edin. Örgünün arka sırasında kenar ilmeğini örmeden alıp devamındaki iki ilmeği düz örün. Sonraki çift görünen ilmekleri birlikte ters örerek toplayın.Sponsorlu Bağlantılar


2 ilmek düz örüp bir ilmek ters şeklinde devam edilecek. Örgünün tekrar ön sırasına geçince kenar ilmeğini örmeden alın. Bir ilmek düz örüp ipi örgünün ön tarafına alın ve iki tane olan ters ilmekleri örmeden atlatın. Bir ilmek düz örüp ipi ön tarafa alın ve iki ilmeği örmeden atlatarak devam edin.

Bundan sonrasında örgünün ilk başlangıcındaki işlemleri tekrarlayın. Kıvrılmayan bir örgü modeli olması nedeni ile avantaj sağlıyor. Bebek örgüleri içinde kullanabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir