Çabucak Örülen Halkalı Şeker Örgü ModeliBugün çabucak örülen çok kolay ve örmesi çok zevkli bir örgü modeli ile karşınızdayım. Sizi hiç zorlamayacak kolayca örülen ve çok dikkat çeken bir örgü modeli oldu. Genellikle bebek örgülerinde örmesi çok kolay olan örgü modelleri tercih ediliyor. Bu modelde bebek örgülerine çok yakışacaktır.

Model 2 ilmek ve katları ile yapılıyor. En son 3 tane ilmek ilave edin. İlk olarak fantezi lastik hazırladım. Modeli 3,5 numaralı şiş ile ördüm. Lastik hazırladıktan sonra örgünün ön sırasında bütün ilmekleri düz olarak ördüm. Örgünün arka sırasında bütün ilmekleri ters olarak ördüm. Tekrar ön sıraya geçince tekrar bütün ilmekleri düz olarak örün. Örgünün arka sırasında son kez bütün ilmekleri ters olarak örün.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün ön sırasına geçince modeli koyacağız. Önce kenar ilmeğini örmeden alın. Sonraki ilmeği ters olarak örün. İpi örgünün ön tarafına alıp sonraki ilmeği örmeden atlatın. Bir ilmek ters örüp ikinci ilmeği örmeden atlatın. Bu şekilde sıra boyunca bütün ilmekleri aynı şekilde örerek tamamlayın. Örgünün arka sırasına geçince önce kenar ilmeğini örmeden alın. ön sırada ters örülen ilmekleri bu sırada tekrar ters olarak örelim.

Ön sırada örmeden atlanılan ilmekleri ise arka sırada düz olarak örelim. Bir ters bir düz şeklinde sıra boyunca bütün ilmekleri örelim. Bundan sonrasında örgünün ilk başlangıcında yapılan işlemleri tekrarlayın. Ben 2 modelin arasında 4 sıra ara boşluk verdim. Bu boşluk kısmını azaltabilir yada artırabilirsiniz. Bebek örgülerinde mutlaka kullanmanızı öneririm.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.