Çabucak Örebileceğiniz ModelPaylaştığım örgü modelini hemen yapmak isteyebilirsiniz. Böyle kolay modelleri görünce örgü severler hemen yapıp denemek istiyorlar. Çabucak örebileceğiniz modeli özellikle bebek örgülerinde denemelisiniz.

Model 3 ilmekle yapılıyor ben aralarda ikişer tane düz ilmek koydum. Aralardaki ilmekleri dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Önce bir sıra bütün ilmekleri düz olarak örüyoruz. Sonra arka tarafta bütün ilmekleri ters olarak öreceğiz. Tekrar ön tarafa geçince üçüncü sırada iki tane ilmeği düz örün.Sponsorlu Bağlantılar


Sonraki üç ilmeği birlikte düz örer gibi kesin. Üç ilmeği kesip tek ilmeğe düşürdükten sonra ilmeği şişe geri takıp düz olarak örün. İpi bir kez dolayıp bir kez daha aynı ilmeği düz örün. 

Arada iki tane düz ilmek örüp üç ilmeği düz örer gibi kesin. Kestiğiniz bu ilmeği bir kez düz örüp ipi dolayın ve bir kez daha düz örün. Tek ilmeği üç taneye çıkartıp eksilen ilmekleri eski sayısına getirmiş olacağız. 

Arka tarafta bütün ilmekler ters örülecek. Böylece model bitmiş oluyor. Tekrar ilk baştaki gibi bir sıra bütün ilmekleri bir sıra düz bir sıra ters örüp modeli tekrarlıyoruz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir