Çabucak Örebileceğiniz Havalı Örgü ModeliÇabucak örebileceğiniz kadar kolay ve dikkatleri üzerine çeken bir örgü modeli ile birlikteyiz. Bu modeli her türlü bayan ve bebek örgüsünde kullanabilirsiniz. İster şal modeli olarak kullanın ister hırka modeli olarak. Ajurlu bir örgü modeli olduğu için mevsimlik bayan örgüsü yapımına uygundur. Modelin başlangıcında farklı bir lastik modeli kullanmayı tercih ettim.

Modelin yapımı için 3 ilmek ve katlarına ihtiyacınız olacak. En son 2 tane kenar ilmeği ilave edin. Öncelikle lastik modelini hazırladım. İstediğiniz lastik modelini kullanabilirsiniz. Örgüye arka taraftan örmeye başlıyoruz. Örgünün arka tarafında bütün ilmekleri ters olarak örün. Örgünün ön kısmında bütün ilmekleri düz olarak örün. Örgünün tekrar ters tarafına geçince önce kenar ilmeğini örmeden alın. Sonraki 3 ilmeği birlikte düz örerek toplayın. Sonra bir ilmek dolayarak artırın.Sponsorlu Bağlantılar


Tekrar 3 ilmeği birlikte düz örerek toplayın ve bir ilmek artırın. Sırayı bu şekilde tamamlayın. Bu sırada önce ilmekleri kesip sonrasında artırma yapmanız gerekiyor. Bu sırada 3 ilmekten geriye bir tane ilmek kalıyor. Bir tane ilmek artırdığımız için bir ilmek eksik kalıyor. Sıraya ilmek keserek başlayınca ilmek artırarak bitirmemiz gerekiyor. Örgünün ön sırasına geçince kenar ilmeğinden sonra önceki sırada artırdığımız ilmeği düz olarak örün. Sonraki ilmeği örmeden önce bir ilmek artırın.

Sonra bir ilmek düz olarak örün. Böylece ilk model tamamlanmış oluyor. Sonra bir ilmek düz örüp bir ilmek artırın. Bir ilmek daha düz olarak örün. Bundan sonrasında örgünün ilk başlangıcında yapılan işlemleri tekrarlayın. Her kalınlıktaki iple bu modeli rahatlıkla çalışabilirsiniz. Angora iplerle çalışırsanız kalın şiş kullanarak dantel görünümünde örgüler elde edebilirsiniz. Etol şal yapmak için ajurlu örgü modeli yapımına göz atabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.