Çabucak Ördüğüm Noktalı Örgü ModeliHazırladığım modelin ne kadar çabuk örüldüğünü görünce çok şaşıracaksınız. Örgüye yeni başlayanların bile hiç zorlanmayacağı bu model için 4 ve katlarını ayarlayıp şişe takın. 

Önce bütün ilmekleri ön yüzde düz olarak ördüm. Sonra bütün ilmekleri arka tarafta ters olarak ördüm. Tekrar ön tarafa geçince modeli kurdum. Kenar ilmeği ile birlikte üç ilmeği düz ördüm. 

Sonraki iki ilmeği birlikte düz örer gibi topladım ama ilmekleri şişten çıkartmadım. İpi bir kez dolayıp aynı iki ilmeği bir kez daha düz ördüm. Sonra bu iki ilmeğin ilkini düz ördüm. Böylece iki ilmekten 4 ilmek elde ettim. Sponsorlu Bağlantılar


Bu 4 ilmeğin ilk iki tanesini diğer iki tanesinin üzerinden atlatıp bıraktım. Arada 2 ilmek düz örüp sonraki iki ilmeği keser gibi birlikte ördüm. İpi bir kez dolayıp bir kez daha düz ördüm. Dördüncü ilmeği elde etmek için iki ilmeğin ilkini düz ördüm. 

4 ilmeğin ilk başta olan iki tanesini diğer ikisinin üzerinden atlatıp bıraktım. Arka tarafta bütün ilmekleri ters olarak ördüm. Ön tarafta bu defa bütün ilmekleri düz ördüm. Arka tarafta ters örerek modeli tamamladım.

Ön tarafta ilmeklerin tamamını düz olarak örün. Arka tarafta ilmekleri ters örün. Ön tarafta kenar ilmeğini alıp sonraki iki ilmeği birlikte düz örüp ipi dolayın ve bir kez daha örün.

İlk ilmeği bir kez daha örüp elde edilen 4 ilmeğin ilkini diğer ikisinin üzerinden atlatın. Sonraki iki ilmeği düz örerek modeli kaydırmış olacağız.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir