Çabucak Biten Çok Kolay Yapılan Örgü ModeliÖrgü örerken çok vakit kaybetmek istemeyenler için çok çabuk biten kolayca örülen örgü modelini paylaşıyorum. Ayrıca her örgüye uyabilen bir örnek olduğu için oldukça avantajlı bir örnek.

Model için kullandığım renk örgüye gerçekten çok yakıştı. Nako elit baby ip ve 3,5 numara şiş kullandım. 3 ve katlarını hazırlayıp hemen örgüye başlıyoruz. Önce ilmeklerin tamamını ters olarak örüyoruz.

Sonra örgünün ön tarafına geçip bütün ilmekleri düz olarak örüyoruz. Örgünün arka tarafına geçince modele başlıyoruz. İlk ilmeği alıp bir ilmek düz örün. Sonra bir ilmek artırın.

Bir ilmek düz örüp bir ilmek artırarak sıra boyunca örmeye devam edin. Bu sırada bütün ilmekleri düz örerken aralarında birere ilmek artırma yapacağız. Bu artırmaları sonraki sırada ilmeklerin boyunu uzatmak için kullanacağız.Sponsorlu Bağlantılar


Örgüyü çevirip ön tarafa geçin. İlk ilmeği alıp sonraki üç ilmeği aralarındaki doladığımız ilmekleri serbest bırakarak uzatın. Üçüncü ilmeği ilk olarak düz örün. Bir ilmek dolayıp bu üç ilmeği birlikte düz örün.

Sonra tekrar 3 ilmeğin arasındaki dolamaları bırakıp ilmekleri uzatın. Bu üç ilmeğin sonuncusunu ilk olarak örün. Sonra ipi şişe dolayıp üç ilmeği düz örerek toplayın. Bu şekilde sırayı tamamlayın.

Bundan sonra ilmeklerin hepsini ters örerek ilk başlangıca geri dönmüş oluyoruz. Sonra bir sıra düz örün. Bu aradaki boşluğu dilerseniz 4 sıraya çıkartabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.