C2C Tekniği İle Verev Desenli Battaniye ModeliC2C tekniği ile battaniye modeli yapmak son yıllarda oldukça ilgi görüyor. Bu tekniği öğrenince deseni farklı şekillerde kullanarak çok şık battaniye modelleri yapabilirsiniz.

Aynı tekniği kullanarak ister yan desenli bir battaniye modeli yapabileceğiniz gibi yıldız şeklinde battaniye modeli de yapabilirsiniz. Bu modelde fazla sayıda renk kullanılıyor. Açık koyu tonlarda ipler kullanabilirsiniz. Bir tane açık tonda ip tercih edin gerisini biraz koyu tonlardan seçin. Bu battaniye modelinde ana renk olarak beyaz tercih edilmiş.

Battaniye modeline başlarken 6 tane zincir çekip örgüyü çevirin. Dördüncü zincire batıp buraya bir tane tırabzan yapın. Yan yana 3 adet tırabzan yapın. Sonra tekrar 6 zincir çekip üç zincir atlayıp dördüncü zincire batıp buraya bir tırabzan yapın. Yan yana 3 tırabzan yapın. Üst üste gelen kutucukların ilkini ters çevirin. Başlangıçta çekilen 3 zincirin ara boşluğuna girerek sıkı iğne ile birbirine tutturun.Sponsorlu Bağlantılar


Devamında 3 zincir çekip aynı yere 3 adet tırabzan yapın. Böylece ikinci sıraya çıkmış olacaksınız. Sonra 3 zincir çekip aynı şekilde 3 adet tırabzan yapın. Son yapılan tırabzanları elinizle tutun ve altta kalan diğer tırabzanları ters çevirin. Alttaki tırabzanın 3 zincir çekilen ara boşluğuna batın ve buraya sabitleyin. Aynı yere 3 adet tırabzan yapın.

Biraz karışık gelebilir. Ama eski kafa örgü kanalı videolu olarak tüm detaylarını anlatıyor. Önce yapılış mantığını anlayıp sonra modeli istediğiniz şekle çevirebilirsiniz. Bitince herkesi hayran bırakan bir battaniye modeli oluyor.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.