C2C Tekniği İle Farklı Battaniye ModeliSon günlerin yeni modası C2C tekniği ile yapılan battaniye modelini göreceğiz. Rengarenk iplerle kırk yama görünümünde olan bir battaniye modeli.

İstediğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Bu battaniye modelinde genelde birbirine zıt tamamen faklı renkler kullanılıyor. Önce 20 zincir çekerek örgüye başlayın. 3 zincir atlayıp dördüncü zincire batın ve toplamda bir deliğe 3 tırabzan yapın. 3 zincir çekin tırabzanın dibine batarak sıkı iğne ile kapatın.

Örgünün mantığı sürekli bu şekilde devam edecek. Sonra tekrar 3 zincir atlayıp dördüncü zincire batıp aynı yere 3 adet tırabzan yapın. 3 zincir çekip tırabzanların dibine batın. Bu şekilde sıra boyunca devam edin. Sırayı tamamlayınca 3 zincir çekip örgüyü çevirin.Sponsorlu Bağlantılar


Daha önceki sırada çektiğimiz zincirlerin ara boşluğuna girip buraya 3 tane tırabzan yapın. 3 zincir çekip aynı yere batın ve sıkı iğne şeklinde devam edin. Kare şekline getirene kadar bu şekilde devam edin. Her kare deseni ayrı renkte örün. İstediğiniz büyüklüğe gelinceye kadar örmeye devam edin.

En son istenilen büyüklüğe gelince kenarlarını bir sıra tırabzan ile tamamlayın. Her bir parça için çok sayıda renk kullanmanızı tavsiye ederim. Bu model ile battaniye modeli olarak kullanmanızı tavsiye ederim. Eski kafa örgü kanalının anlatımı ile bu şık battaniye modelini kolayca yapabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.