Büyük Çiçekli Tığ Oya ModeliSırada büyük çiçekli tığ oya modelinin yapımı var. Paylaştığım tığ oya modeli mutfak havlu kenarına uygulanabilir. Gri renkte tek renk yazma kenarına yapılmış bir tığ oya modeli.

Önce yazmanın kenarına tığ battısını hazırlayın. Sonra ilk sırayı aynı renk ip ile devam edin. 2 zincir çekip bir boşluk oluşturun. Bir sıra delik oluşturun. Sonra çiçek yapılacak olan ipi sabitleyin. 8 zincir çekip bir kutucuk atlayıp ikinciye atlayın. 4 zincir çekip örgüyü çevirin. Yuvaya girip ikişerli olarak örün ve son ilmeği kapatmayın.

Bu şekilde 4 adet tırabzan yapın ve kalan ilmekleri bir defada kapatın. 3 zincir çekin. Aynı şekilde 4 adet tırabzan yaparak son ilmeklerini bir defada kapatın. 3 zincir çekip 4 tırabzan hazırlayın ve son ilmeklerini bir kerede kapatın. 1 zincir çekip örgüyü çevirin. 4 zincir çekip 2 defa dolayın. Boşluğa girip 4 adet tırabzan hazırlayın.Sponsorlu Bağlantılar


Çiçek desenlerini yaparken tırabzanların son ilmeklerini kapatmadan hazırlayın ve kalan ilmeklerin hepsini bir kerede kapatın. İlk sırada 3 yaprak hazırlayın. İkinci sırada 2 adet yaprak yapın. Son sırada tek yaprak yaparak modeli tamamlayın.

Son olarak alttaki kutucukları yaptığımız ip ile çiçek motiflerinin üzerine bir sıra delik oluşturun. Sonra bu boşlukları sıkı iğne ile doldurarak tamamlayın. Oya sandığım kanalının hazırlayıp sunduğu bu ağır görünümlü tığ oya modelini bende paylaşarak sizlerin beğenisine sundum.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.