Burgulu Patik Modelini İster Günlük İster Çeyizlik YapınÇok kolay şekilde yapabileceğiniz burgulu patik modelini ister sade bir şekilde günlük olarak ister incilerle süsleyip çeyiz için yapabilirsiniz. 240 metrelik ip ve 3,5 numara şiş ile ördüm.

3 numara şiş kullananlar patiği örmeye 50 ilmekle başlayabilirler. 44 ilmekle patiği örmeye başladım. Bütün ilmekleri ön yüzde düz arka yüzde ters olarak örüyoruz. 6 sıra olunca her iki kenarda burgu yapıyoruz.

Yanlarda bulunan burguların aynı yöne bakması gerekiyor. Bunun için ilk 5 ilmeği başka bir şişe takıp sonraki 5 ilmeği düz örün. Sonra diğer şişe takılan 5 ilmeği ön taraftan tekrar şişe alıp örüyoruz.Sponsorlu Bağlantılar


10 ilmek kalıncaya kadar diğer ilmekleri düz örüyoruz. Sonra 10 ilmeğin ilk 5 tanesini başka bir şişe takıp örgünün arka tarafına alıyoruz. Kalan 5 ilmeği düz örüp diğer şişe taktığımız ilmekleri arka taraftan tekrar şişe alıyoruz.

Bu ilmekleri de düz örüyoruz. Burgular 8 tane oluncaya kadar bu şekilde örmeye devam ediyoruz. 37-38 numara için verdiğim sayılarda yapmalısınız. 40 numara için bir burgu modeli daha fazla yapın. Örgü 20 santim oluncaya kadar örüp sonrasında ilmek eksiltmeye başlıyoruz.

Son burguyu yapıp arka yüzden bütün ilmekleri ters örüp ön yüze gelince burgu yaptığımız ilmekleri aynen örüp arada kalan ilmekleri ikişerli olarak kesiyoruz. Tekrar ön yüze geçince aynı şekilde arada kalan ilmekleri ikişerli olarak kesip arka yüzden örerek geliyoruz.

Ön yüze gelince ilmekleri iğneye takıp büzdürerek dikiyoruz. Bu kısım patiğin burun tarafını oluşturuyor. Sonra patiğin ön kısmını dikip arka topuk kısmını dikerek bitiriyoruz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir