Burgulu Kelebekler Yelek ModeliBugün ilk defa gördüğüm bir yelek modeli çalıştım. Yelek modeli çok değişik geldi bende her zaman olduğu gibi hemen sizlerle paylaşmak istedim. Artık tüm modelleri gördüm diye düşünürken yepyeni modellerle karşılaşıyorum. Bu kadar modeli nerden bulduğum sıkça gelen sorular arasında yer alıyor.

Sizlere farklı modeller anlatabilmek için sürekli model araştırıyorum. Bugünde Rus kanalına ait yelek modeli resmini gördüm ve resimden hemen yelek modeli çıkartıp video çektim. Bugün anlatacağım yelek modeli iri desenli bir model. Model 10 ilmekle yapılıyor. Yelek modelinin başlangıç lastiğinde bağlamalı lastik kullandım. İlk olarak örgünün ön sırasında 4 ilmek ters 1 ilmek düz 4 ilmek ters bir ilmek düz şeklinde örerek başladım.

Örgünün arka sırasında 4 ilmek düz bir ilmek ters 9 ilmek düz bir ilmek ters şeklinde sıra boyunca örün. Ön sıraya geçince 8 ilmek ters örüp sonraki düz ilmeğin yönünü çevirip iki ilmeği beraber düz örün. Sonra bir ilmek artırıp 8 ilmek ters örerek devam edin. Örgünün arka sırasında ilmekleri aynen oldukları gibi örün. Önceki sırada artırılan ilmekleri arka sırada ters olarak örün.Sponsorlu Bağlantılar


Tekrar ön sıraya geçince 7 ilmek ters örüp sonraki iki ilmeğin yönünü çevirip beraber düz örün. Bir ilmek artırıp bir ilmek düz örün. Bu şekilde diğer modeli de aynı şekilde örerek sırayı tamamlayın. Arka sırada ilmekleri aynen örün. Ön sırada 6 ilmek ters örüp sonraki 2 ilmeğin yönünü çevirip beraber düz örün. Bir ilmek artırıp 2 ilmek düz örün. Bu şekilde her defasında bir ilmek kesip bir ilmek artırarak örmeye devam edin.

Artırma sırası 5 tane olunca burgu modeli yapacağız. 6 tane olan düz ilmeklerin sondaki 3 tanesini örgünün ön tarafından şişin başına geçirip yer değiştirin ve bu 6 ilmeği düz olarak örün. Sonraki ön sıraya geçince 4 ilmek ters örüp 6 tane olan düz ilmeklerin 4 tanesini düz örün. Sonraki 2 ilmeğin yönünü çevirip beraber düz örün. Bir ilmek artırıp örmeye devam edin. Burada modeli kapatırken artırılan ilmekleri arka sırada düz olarak örelim.

Kesilecek ilmek bitene kadar bu şekilde ilmek eksiltmeye devam edelim. Sonra örgünün ilk başlangıcında yapılan işlemleri tekrarlayarak örgüye devam edin. Model aynı şekilde tekrarlanıyor.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.