Burgulu Bele Oturan Yelek ModeliHavaların soğumasıyla birlikte kışlık örgü hazırlıkları hız kazandı. Bugün bele oturan burgulu yelek modelinin yapım aşamalarını göreceğiz. Küçük bedenler için çok şık bir yelek modeli.

Özellikle genç kızların çok beğeneceği ve çeyize uygun bir yelek modeli. Yelek modelinin yapımı da çok kolay. Özellikle örgüye yeni başlayanların hiç zorlanmayacağı bir yelek modeli diyebilirim.

Yelek modelinin tamamı düz örgü ile yapılıyor. Bu düz örgünün tam orta kısmına burgu modeli konulmaktadır. Bu burgu modeli ile bel kısmı daraltılıp bele oturuyor. 4,5 numara şiş kullanıldığı için çok kolay örülecektir.Sponsorlu Bağlantılar


Şiş numarası küçüldükçe vereceğim sayılar yeterli gelmeyecektir. Bunu göz önünde bulundurarak sayıları kullanacağınız ip ve şiş kalınlığına göre ayarlamalısınız.

Yelek için önce düğme yapılacak parçayı örün. Bu şekilde düğme sayısını zorlanmadan ayarlayacaksınız. Yelek modeli için lastik yerine haroşa yapın.

Ön parçaları 60 ilmekle başlayın. Önce lastik hazırlayın. Ön lastik için 7 ilmek kullanın. 14 ilmek düz örün. Sonra iki ilmek ters örün. 10 ilmekle yapılan burguya geçiyoruz.

Burgu bölümü için 6 ilmek düz örün. Sonraki 4 ilmeği burgu yapın. Arada bir ilmek ters örün. Sonraki burguya geçin. İlk 4 ilmeği burgu yapın. Sonraki 6 ilmek düz örülecek.

İki ilmek ters örüp 14 ilmek düz örerek ön parçayı örmeye başlayın. Arka parça için 108 ilmekle başlayıp 3 sıra haroşa örün.

Sonra arka parçanın her iki tarafına burgu modelini koyarak devam edin. Küçük örgü evinin anlatımı ile bu şık yelek modelini sizlerde yapabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.