Buğday Başaklı Baklava Dilimleri Yelek ModeliBuğday başakları modelini bildiğinizi düşünüyorum. Buğday başaklı baklava dilimleri yelek modelini farklı örnek arayanlar için anlattım. Daha önce anlattığım lotus çiçeği yelek modeline benzerliği ile size tanıdık gelebilir.

Bu model diğer modele göre daha kolay yapılıyor. Hem ajurlu hemde buğday başakları modelini tek örnek içinde görebilirsiniz. 10 ilmek ve katları ile yapabilirsiniz. Modelin yapım mantığı v şeklinde  açılan ajurlar hazırlamaktır.

Açılan ajur modelinin içine buğday başağı modelini uyguluyoruz. Sonrasına kaydırarak ajur modelini tekrarlıyoruz. İlk olarak 4 ilmek düz örüp sonraki iki ilmeği tersten girerek kesin. Bir ilmek artırıp bir ilmek düz örün.Sponsorlu Bağlantılar


2 ilmeği düz örerek kesin. 5 ilmek düz örüp aynı şekilde modeli tekrarlayın. Model bitene kadar arka taraftan ters örülecek. Ön tarafta 3 ilmek düz örüp sonraki 2 ilmeği tersten girerek kesin. Bir ilmek artırıp 3 ilmek düz örün. Bir ilmek artırıp 2 ilmeği kesin.

Tekrar ön tarafa geçince 2 ilmek düz örüp bir ilmek artırın. 5 ilmek düz örüp bir ilmek artırın. 2 ilmeği keserek devam edin. Sırayı tamamlayıp tekrar ön tarafa geçince ajur modelini tekrarlayın.

3 defa artırınca ajurlu bölüm tamamlanmış olacak. Sonraki sırada ajurlu bölümü kaydıracağız. Açılan ajurun tam ortasındaki ilmeğin 6 sıra altına batın ve bir ilmek çıkartın.

Her defasında bir üst sıraya batarak bir ilmek çıkartın. Son olarak ilmeğin kendini örün. İlk ilmeği atlatıp bırakın. Sırasıyla ilmekleri birer birere atlatıp bırakın. Tek ilmek kalınca model tamamlanmış olacak.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.