Bu Model İle İster Gelin Yeleği Yapın İster Erkek ÖrgüsüHazırladığım modeli ister gelin yeleği yapın ister erkek örgüsü yapın seçim size kalmış… Ana modele ara model ekleyerek gelin yeleği olarak çalıştığım modeli ara model olmadan erkek örgüleri içinde kullanabilirsiniz. İki katlı alize angora gold ile ördüğüm modeli siz tek katlı ip ile yapabilirsiniz.

Modelin belirgin olması için 2 katlı ip kullandım. Tek katlı iple hem zarif hemde çok sıkmayan bir yapıda yeleğiniz olacaktır. Erkek örgüleri için nasıl durduğunu görmeniz için saten iple modelin aralarına ikişer tane ters ilmek koyarak çalıştım. Model 6 ilmekle yapılıyor. Ara modeli ise 7 ilmekle yapılıyor. Sponsorlu Bağlantılar


İsterseniz ara modelini kendi zevkinize göre değiştirebilirsiniz. İlk olarak yelek modelinin lastiğini bağlamalı lastik olarak çalışıp  arka yüzden bir sıra bütün ilmekleri ters ördüm. Sonra ön yüzde iki ters örüp bir düz bir dola iki ilmeği düz kes iki ters şeklinde ara modelini yaptım. 

Sonra 6 ilmeğin ilk 2 tanesini örüp ipi ön tarafa aldım ve 2 ilmeği örmeden aldım. Son kalan 2 ilmeği düz örerek modeli bitirdim. Arka yüzde ise ara modeli 3 düz ör bir dola iki ilmeği düz örer gibi kes iki düz ör şeklinde devam ettim. Ana modeli ise iki ters ör ipi arkaya alıp iki ilmeği örmeden atlatıp 2 ters ör şeklinde yaptım.

Ara modeli aynı şekilde tekrarlayarak devam ettim. Ana modeli ise tam ortada kalan 2 ilmeği örgünün iki kenarına açarak ilmekleri düz ördüm. Arka yüzde ana modeli ter örüp sonraki sırada modeli tekrarladım.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir