Boyutlu Görünen Sıralı Dağlar Tığ Örgü TarifiÇok beğenerek ördüğüm sıralı dağlar tığ örgü modelini anlatacağım. Boyutlu görünümü ile özellikle bebek örgülerine kullanmanızı tavsiye ederim. Önce kullanacağınız yere uygun zincir çekin. 

Örgüye başlarken önce bir tane sıkı iğne yapıp örgünün başlangıcını yapın. İpi dolayıp yedinci zincire batıp buraya 5 tane üçlü tırabzan yapın. 5 zincir çekip son tırabzanın tepesine pipirik yapın. 

Sonra 5 tırabzan daha aynı yere yapın. Hiç zincir çekmeden yedinci zincire batıp sabitleyin. Tekrar yedinci zincire batıp 5 tırabzan yapın. Bu tırabzanların tepesine 5 zincirle pipirik yapın. Aynı yere 5 tırabzan daha yapıp yedinci zincire batın. Sponsorlu Bağlantılar


Sırayı tamamlayınca ikinci sıraya geçin. 4 zincir çekip altta yaptığımız 5 tırabzanın ilk ikisini atlayıp üçüncü tırabzanın ara boşluğuna girip bir tane üçlü tırabzan yapın. Yanındaki tırabzanın arasına girip bir tırabzan yapın.

Bu şekilde 3 tırabzan yapın. 4 zincir çekip kaldığımız yerden devam ederken 3 tırabzan yapın. Bu şekilde ikinci model için alt zemin oluşturmuş olacağız. Sırayı bitirirken son boşluğa girip bir tırabzan yaparak bitirin. 

Üst sıraya geçerken bir tane sıkı iğne yapıp ilk deliğe batın ve buraya 5 tırabzan yapın. 5 zincir çekip tepesine pipirik yapın. Aynı yere 5 tırabzan yapın. Hiç ara vermeden diğer deliğe geçip buraya modeli tekrarlayın. 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir