Boyunluk Şapka Kaşkol Gibi Örgülere Lastik ModeliBugün lastik yerine geçebilen çok şık bir örgü modeli göstereceğim. Özellikle boyunluk ve kaşkol gibi lastik ile yapılan örgülerde farklı bir seçenek olacaktır. Örgülerin başlangıcında lastik yerine de kullanabileceğiniz bir model. Aynı 2 ters 2 düz lastik modeli mantığında ilerleyen bir örgü modeli. Sürekli aynı lastik modellerini kullanmaktan sıkıldıysanız farklı seçenekleri sayfamızda bulabilirsiniz.

Modelimiz 4 ilmek ve katları ile yapılıyor. İlk olarak örgünün arka sırasından örmeye başlıyoruz. İlk kenar ilmeğini örmeden alıp sonraki 2 ilmeği düz olarak örün. Sonra 2 ilmek ters ile devam edin. 2 düz 2 ters şeklinde sıra boyunca tüm ilmekleri örerek devam edin. Örgünün ön sırasına geçince kenar ilmeğini örmeden alıp diğer ilmekleri aynen oldukları gibi örerek devam edin. Örgünün arka sırasına geçince tekrar ilmekleri sıra boyunca aynen oldukları gibi örmeye devam ediyoruz.Sponsorlu Bağlantılar


Bu şekilde 3 sırayı tamamlıyoruz. Örgünün ön sırasında dördüncü sıraya geçince modeli kuruyoruz. Önce kenar ilmeğini örmeden alıp 2 ilmek ters 2 ilmek düz olarak örün. 2 düz ilmeği ördükten donra ip örgünün arkasında iken bu 2 düz ilmeği diğer şişe aktarın. Bu 2 düz ilmeğin bittiği ara boşluğuna girerek buradan yeni bir ilmek çıkartıyoruz. Sonra bu 2 ilmeği diğer şişe tekrar aktarıyoruz. Arada 2 ters ilmeği örüp 2 düz ilmeği de örün. Düz ilmekleri ördükten sonra ip arka tarafta iken bu 2 ilmeği diğer şişe örmeden aktarın.

Bu iki ilmeğin bittiği yerden ara boşluğundan yeni bir ilmek çıkartın. Sonra bu 2 ilmeği tekrar diğer şişe geri aktarın. Bu şekilde sıra boyunca örgüye devam edin. Örgünün arka sırasına geçince kenar ilmeğini örmeden alıp 2 ilmek düz örün. 2 tane olan ters ilmek sayısı 3 taneye çıkmıştı. Bu 3 ilmeğin ilkini ters olarak örüp kalan 2 ilmeği beraber ters örerek toplayın. 2 ilmek düz örüp 3 tane olan ters ilmeklerin ilkini ters örüp kalan iki ilmeği beraber ters örerek toplayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.