Birisi Erkek Bebeklere Diğeri Kız Bebeklere Tığ İşi Battaniye ModeliBugün birisi erkek bebeklere diğeri kız bebeklere uygun iki adet tığ ile yapılan battaniye modeli ile birlikteyiz. Battaniye modellerinin her ikisi de kabartmalı sade modellerden yapılmış. Battaniye modellerinin her ikisi de aslında aynı teknik ile yapılmış.

Her iki modelinde kenar danteli için farklı model kullanılmış. Battaniye modellerinin yapımında tek renk ip kullanılırken kenar kısımları için beyaz ip kullanılmış. Mavi renk ile yapılan battaniye modeli kenarı için lastik görünümlü bir kenar danteli kullanılmış. Bu kenar danteli erkek çocuklar için çok ideal bir model olmuş.

Kabartmalı battaniye modeli için aralardaki tırabzanları tepesine değil aralarına batarak yapmalısınız. İsterseniz wafle dilimlerini daha büyük yapabilirsiniz.

İkinci battaniye modeli ise pembe renk kullanılarak kız çocuklar için yapılmış. Bu battaniye modelinde bu defa kabartmalı görünen tırabzanları çapraz olarak yapın. Bu battaniye modelinin kenar danteli için sadece tırabzan kullanılmış. Son sırasında dilimli bir model kullanılarak şıklık katılmış.Sponsorlu Bağlantılar


Kullanılan renkler sayesinde model bambaşka bir hale geliyor. Aslında her iki battaniye modelini hem kız hem erkek bebekler için kullanabilirsiniz.

Kullanacağınız kenar danteli ile modeli ister kız çocuklara ister erkek çocuklara uygun hale getirebilirsiniz.

Her iki tığ battaniye modelini Şirin hanım örerek anlatmıştır. Bu kolay ve şık battaniye modellerini kolayca yapabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.