Biri Şiş Diğeri Tığ İle Yapılan 2 Adet Yelek ModeliAynı anda 2 adet yelek yapımını beğenilerinize sunuyorum. Bu 2 adet yelek modelinin ilki şiş ile yapılmış bir model iken diğeri tığ ile yapılmış bir model. İlk çeyizlik yelek modeli şiş ile yapılan burgulu fıstıklı dallar modeli olacak.

Burgulu fıstıklı dallar yelek modelinin her bir deseni için 2 ilmek gerekmektedir. Yelek modelinin lastik kısımları bağlamalı lastik olarak yapılmıştır. Bu şekilde tam çeyize uygun bir görüntüsü oluyor.

Standart 38-40 beden bir yelek modeli için önleri 3 model 102 ilmek olarak başlayabilirsiniz. Arka parça ise 6 model 158 ilmekle başlayabilirsiniz. İlk yelek modelini Ceyda hanım anlatmaktadır.

İkinci yelek modeli ise tığ ile yapılan çiftli buğday başağı modelidir. Bu yelek modeli 40 42 bedene uyacaktır.

Yelek modelinin yapımında ip olarak alize angora simsiz ip kullanılmıştır. 3 yumağa yakın ip gitmiştir. Tığ ise 1.5 mm kalınlığında kullanılmıştır. Yelek modelinin önleri 33 kutucuk başlanıyor.

Arkayı 61 kutucuk olarak başlayabilirsiniz. Eğer 44 46 beden yapmak isterseniz önleri üç kutucuk arkayı 6 kutucuk fazla yaparak başlayabilirsiniz,Sponsorlu Bağlantılar


Yeleğin ön Parçası İçin 5 desem kullanılırken, arkaya da 10 desen fıstık dolgusu yapılarak örülmüş.

Daha iri yapılı olanlar 44 beden giyenlere önleri 6, arkaya 12 desen ile modeli daha büyük başlayabilirsiniz.

Bunun için kutu tekniği ile 6 kutucuk fazla yaptığınızda bir desen fazla yapmış olacaksınız.

Yelek modelini 36-38 beden yapmak için önlere 3 er desen eksik koymalısınız arkayı ise 6 kutucuk eksik yapmanız gerekir. 6 kutucuk bir deseni oluşturuyor.

Yani her beden için 6 kutu fazla ya da eksik yaparak büyütür ya da küçültebilirsiniz.

Önleri 6’şar kutu fazla arttırıp 44-46 beden için, arkayı da 12 kutu fazla yapmalı. Tığ ile yapılan bu yelek modelinin anlatımını Emine hanım yapmaktadır.

İki Yönlü Tığ Örgüsü Kadın yelek modeli olarak çok kullanışlı olur. Yaka oyuntusu 1,5 model eksik yapılır. Ön kol kesimlerinde, arka kol kesimi de 1 er desen eksiltme yapılarak parçalar hazırlanmış.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

2 Responses

  1. ŞÜKRAN dedi ki:

    Eşime yardımcı olmak istiyorum 3 çoçugum var elim hızlıdır ihtiyaçımız var bu işe haberinizi bekliyorum kayseri Melikgazi Turan kirada oturuyorum 05317312857

    • Şerife KöK dedi ki:

      Merhaba ben satış yapmıyorum maalesef ama numaranızı yayınlıyorum görüp sipariş vermek isteyen olursa diye.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.