Birbirinden Şık Renkli Bebek Örgü Modeli AnlatımlarıBirbirinden şık iki adet renkli bebek örgüsü modelini tüm detayları ile anlattım. Hazırladığım iki modelde iki renk yerine daha fazla renk ile yapılabilir. İlk modelimiz ana rengi yeşil olarak kullandığım minik desenli bir örnek.

Bu modelde ana rengi koyu renk kullanılınca model daha belirgin oluyor. Model 4 ilmek ve katları ile yapılıyor. En son bir ilmek ilave ediliyor. İlk olarak lastik hazırlayın. Sonra ön yüzde düz arka yüzde ters olarak ilmekleri örün.

Tekrar ön yüzde renk değiştirin. 3 ilmek düz örüp dördüncü ilmeği örmeden atlatın. Örgünün arka yüzünde aynı ilmekleri ters örüp aradaki ilmekleri örmeden atlatın. Tekrar ön yüzde rengi değiştirip diğer ipe geçiyoruz.

Ana renge geçince ilmeklerin ilkini ters ikincisini düz üçüncüsünü tekrar ters şeklinde örüyoruz. Örgünün arka tarafında ilmeklerin hepsini ters olarak öreceğiz.

Sonraki sırada modeli tekrarlıyoruz. Her defasında modeli kaydırarak tekrarlıyoruz. Bu sırada br önceki sırada örmeden atlanan ilmeğin üzerine denk gelen ilmeği öncesi ve sonrasındaki ilmekle beraber düz örüp sonraki ilmeği örmeden atlatacağız.Sponsorlu Bağlantılar


İkinci renkli bebek örgüsü modelinde kiremit renkli ip ve beyaz renkli ip kullandım. Bu model 4 ilmek ve katları ile yapılıyor. Önce bir sıra ön yüzde düz bir sıra arka yüzde ters şeklinde örerek hazırlayın.

Tekrar ön yüzde renk değiştiriyoruz. Bu sırada bir ilmek düz örüp ikinci ilmeği örmeden atlatarak sıra boyunca örüyoruz. Örgünün arka yüzünde aynı ilmekleri ters örüp örmeden atlanan ilmekleri tekrar örmeden atlatıyoruz.

Ön tarafa geçince ilk ilmeği örüp ikinci ilmeği örmeden atlatıyoruz. Bir ilmeği kapatırken ikinci ilmeği devam ettirmiş oluyoruz. Örgünün arka yüzünde aynı ilmekleri ters örüyoruz.

Tekrar ön yüzde bu defa bütün ilmekleri atlamadan düz örüp arka yüzde hepsini ters örüyoruz. Sonrasında tekrar renk değiştiriyoruz ve modeli kaydırıyoruz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir