Birbirinden Şık 2 Ayrı Tığ İşi Motifli Yelek ModeliBugün birbirinden şık görünüme sahip olan 2 ayrı tığ işi yelek modelini sizler için paylaştım. 2 yelek modeli de motifli olarak yapılıyor. İlk yelek modelinin roba kısmı motiflerden oluşurken alt bölümü farklı model ile yapılmıştır.

İkinci yelek modelinin yapımı tamamen farklı şekilde ilerliyor. İkinci yelek modeli için önce motiflerden iki sıra halinde örüp U şekli veriliyor. Sonrasında bu motiflerin etrafı örülerek tamamlanıyor.

Motiflerin şekli çok hoş olmuş. Özellikle çeyiz için yapmanızı öneririm. Önce 4 motifi yan yana ekleyip 3 sıra üstüne devam edin. Böylece arka tarafın motiflerini tamamlamış olacaksınız.

Ön parçalar için ortaya 3 sıra motif koyup yaka kısmına 2 motif ekleyin. Koltuk kısmına gelen bölüme 1 motif ekleyin. Eklenen bu bir motif aynı zamanda koltuk oyuntusunu yapmış olacaksınız.

İkinci yelek modeli için 7 motifi iki sıra şeklinde örün. Bu kısım ön lastik bölümüne gelen yeri oluşturacak.

Sonra motiflerin üzerine delikli olarak örülen modelli kısmı devam edin. Bu kısmı örerken örgünün sıkılığına gevşekliğine dikkat edin.

Koltuk kesimine kadar aynı şekilde devam edin. Koltuk kesimini delikli bölümü örerken yapmalısınız.

Arka parça için 9 motifi yan yana ekleyip iki sıra olarak motifleri tamamlayın. Sonra bu motiflerin üzerini delikli bölüm ile devam edin. Arka parçanın da yaka ve koltuk kesimini yapın.

Bu kısımları tamamlayınca motiflerin alt bölümünü de delikli model ile tekrar örün.

Yeleğin ön lastik bölümü aynı delikli model ile örülecek. Her iki yelek modelini de ütü buharı ile düzeltin.

Entel dantel örgü evi kanalının hazırladığı bu iki yelek modelini beğenip yapmak isteyenler paylaştığım videoları izleyebilirler.Sponsorlu BağlantılarSponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir